ÖSYM duyurdu! KPSS sınavı giriş belgeleri erişime açıldı!

İptal edilen ve yeniden düzenlenen KPSS sınavının giriş belgelerinin erişime açıldığı az önce ÖSYM tarafından duyuruldu. İşte detaylar...

ÖSYM duyurdu! KPSS sınavı giriş belgeleri erişime açıldı!

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen ve sınavın ardından soruların çalındığına dair iddialar ile gündeme gelen KPSS sınavı için yeniden yapılma kararı alınmıştı. Bu kararın hemen ardından ise başvurular tamamlanarak sınava girecek olan kişiler belirlendi. Bugün de ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile birlikte KPSS oturumlarının giriş belgelerinin erişime açıldığı öğrenildi. 

ÖSYM DUYURDU 

ÖSYM tarafından az önce resmi internet sitesinden yapılan duyuru ile birlikte daha önce soruların çalındığı iddiası nedeniyle iptal edilen KPSS sınavının giriş belgelerinin bugün erişime açıldığı açıklandı. Yapılan bu açıklamalar ile birlikte adaylar tarafından bilinmesi gereken temel kurallar da paylaşılanların arasında yer aldı. Peki KPSS sınavı ne zaman yapılacak? 

KPSS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK? 

Yeniden düzenlenen KPSS sınavının 18 Eylül 2022 tarihinde yapılacağı öğrenildi. sınava girecek olan adayların ise bugün yayınlanan giriş belgelerine ulaşabilecekleri açıklandı. Giriş belgesinin sınava girerken mutlaka bulundurulması aksi halde sınava girişlerin geçersiz sayılacağı açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklama ve duyuru şu şekildeydi; 

KPSS SINAV GİRİŞ BELGELERİ AÇILDI

SINAV GİRİŞ BELGESİNE NASIL ULAŞILIR? 

Sınava girecek olan adayların giriş belgelerine ulaşmaları için ÖSYM'nin "ais.osym" internet sitesine giriş yaparak kendi T.C. kimlik numaraları ve belirledikleri şifreler ile birlikte giriş yapabilecekleri ve bu sayede de giriş belgelerine ulaşabilecekleri açıklandı.