ÖSYM duyurdu! 2022 Hakim ve savcı alım sınavı başvuruları başladı

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile birlikte Hakim ve Savcılık için girilecek olan sınavda başvurular başladı. İşte tüm detaylar...

ÖSYM duyurdu! 2022 Hakim ve savcı alım sınavı başvuruları başladı

ÖSYM'nin resmi internet sitesinde paylaşılan sınav duyurusu paylaşıldı. Paylaşılan bu ilana göre hem sınav başvurularının başlaması hakkında bilgi verilirken hem de sınav hakkında gerekli olan bilgiler de verildi. İşte ÖSYM tarafından paylaşılan duyuruya göre hakim ve savcı alım sınavı için yapılan duyuru şu şekildeydi; 

ÖSYM DUYURDU!

ÖSYM tarafından bugün yapılan açıklama şu şekildeydi,

2022-Adalet Bakanlığı Sınavları (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) Başvurularının Alınması

"2022 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2022-Adli Yargı), 2022-Adalet Bakanlığı Avukatlar İçin Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2022-Adli Yargı-Avukat), 2022-İdari Yargı Hakim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2022-İdari Yargı), 26 - 27 Kasım 2022 tarihlerinde, 4 oturumda uygulanacaktır.

Sınav başvuruları, 04 - 11 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla, saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin resmi internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecektir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi, 2022-Adalet Bakanlığı Sınavları (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar, Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir. Sınava başvuracak adayların ilgili Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir." 

HAKİM VE SAVCILIK SINAVI NE ZAMAN? 

Yapılacak olan alımlar için alım sınavı başvuruları başlamışken sınavın ne zaman gerçekleştirileceği de merak konusu oldu. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile birlikte 26-27 Kasım 2022 tarihinde yapılacağı duyuruldu. 

SONRAKİ HABER