ÖSYM Duyurdu! 2021 TUS 1. Dönem Ek Tercihleri Alınacak

ÖSYM Başkanlığı Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı kapsamında ek tercihlerin alınacağını duyurdu. Adaylar tercihlerini 10 Haziran ile 16 Haziran tarihleri arasında yapacaklar.

ÖSYM Duyurdu! 2021 TUS 1. Dönem Ek Tercihleri Alınacak

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavına katılan adaylar için ek tercih işlemleri başladı. Resmi sitesinden bir duyuru yayımlayan ÖSYM Başkanlığı adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden tercihlerini bildireceklerini ilan etti. 

ÖSYM'DEN TUS EK TERCİH DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı'nca ilan edilen duyuru kapsamında, 2021 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-TUS 1. Dönem) Ek tercih işlemleri, 10 - 16 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar, ÖSYM tarafından ilan edilen tarihler arasında tercihlerini bildirecekler. Bu kapsamda ek tercih işlemleri, 16 Haziran 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecek. 

Kurum tercihlerin nasıl yapılacağına ve adayların nelere dikkat etmeleri gerektiğine ilişkin de bilgi verdi. 

Ek tercihte bulunacak adaylar için ÖSYM Başkanlığı "Adaylar, tercihlerini bireysel olarak 10 Haziran 2021 günü saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin  https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapabileceklerdir. Ek yerleştirme işleminde, 2021-TUS Başvuru kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır." açıklamasında bulundu. 

Tercih Kılavuzu

TUS ek tercihleri için adaylar, tercih kılavuzu ve tercih işlemi esaslarına dair kılavuza kurumun web sitesinden ulaşacaklar. 

ÖSYM adayların tercih işlemlerinden önce mutlaka kılavuzu incelemeleri gerektiği vurgulayarak "2021-TUS 1. Dönem ek yerleştirme ile ilgili kılavuz ve tablolar, aşağıdaki bağlantıda sunulmuş olup tercihte bulunacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir." uyarısında bulundu. 

TUS Ek Tercih Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@