ÖSYM DHBT Cevap Kağıtlarını Aday Erişimine Açtığını Duyurdu

Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM Başkanlığı sınav sonuçlarının ardından yayımladığı ikinci duyuru ile soru ve cevap kağıtlarının aday erişimine açıldığını duyurdu.

ÖSYM DHBT Cevap Kağıtlarını Aday Erişimine Açtığını Duyurdu

Gün içerisinde yayımlanan duyuru ile ÖSYM Başkanlığı Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınav sonuçlarının açıklandığını ilan etmişti. 

Kurumun sitesinden yayımlanan duyuru ile sınava giren adayların sonuçlarını sonuç açıklama sistemi üzerinden öğrenebilecekleri bildirildi. Bunun yanında ÖSYM Başkanlığı sınava giren adaylar için cevap anahtarının da yayımlandığını açıkladı. 

DHBT SINAV CEVAP KAĞITLARI AÇIKLANDI

ÖSYM Başkanlığı 2021 Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavını 11 Nisan tarihinde gerçekleştirdi. Sınava katılan adaylar için sonuçlar açıklandı. Sonuçların ardından adaylar cevap kağıtlarını görüntülemek isterlerse ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden bu işlemi gerçekleştirebilecekler.

ÖSYM cevap kağıtlarının aday erişimine açılmasına dair yayımladığı duyurusunda, "11 Nisan 2021 tarihinde uygulanan 2020 Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 05 Mayıs 2021 tarihinde saat 11.45'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır." açıklamasında bulundu.

CEVAP KAĞITLARI NASIL GÖRÜNTÜLENECEK?

DHBT cevap kağıtlarını görüntülemek isteyen adaylar öncelikle ÖSYM Aday İşlemleri Sietemine giriş yapacaklar. Daha sonra adaylar giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri görebilecekler. Adaylar ayrıca doğru cevaplarla kıyaslama da yapabilecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@