ÖSYM'den e-YDS İngilizce Başvuru Duyurusu! Tarihler Açıklandı

ÖSYM Başkanlığı 2021 e-YDS İngilizce Sınav başvurularına dair duyuru yayımladı. Kurum başvuruların 28 Nisan tarihi itibariyle başladığını ifade ederek sınava ilişkin uyarıda bulundu. ÖSYM e-YDS 2021/6 İngilizce Başvurularının Alınması duyurusunun detayları.

ÖSYM'den e-YDS İngilizce Başvuru Duyurusu! Tarihler Açıklandı

ÖSYM Başkanlığı, İnglizce alanından e-YDS başvurusunda bulunacak olan adaylar için duyuru yayımladı. Sınav başvuru tarihleri, başvuru işlemleri ve sınavın ne zaman ve hangi koşullarda yapılacağına ilişkin bilgi veren ÖSYM adayların salgın kurallarında hangi durumlara dikkat etmeleri gerektiğini de açıkladı. 

ÖSYM'DEN E-YDS İNGİLİZCE BAŞVURU DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı, e-YDS İngilizce sınavının 29 Mayıs tarihinde düzenleneceğini bildirdi. Adayların ilan edilen tarihten bir hafta öncesine kadar başvurularını yapmaları gerektiğini ilan eden kurum başvuruların ise nisan ayı sonunda başladığını bildirdi. 

Bu kapsamda e-YDS İngilizce başvurularına dair ÖSYM şu bilgileri adaylara ilan etti. 

"Sınava başvuru süreci, 28 Nisan 2021 – 20 Mayıs 2021 tarihleri arasında olup adaylar, başvurularını 28 Nisan 2021 tarihinde ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr internet adresinden saat 14.00'ten itibaren yapabileceklerdir. e-YDS’ye başvuru yapacak adayların ödeme işleminden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir."

SINIRLI KONTENJANA DİKKAT

e-YDS İngilizce için sınava katılacak aday sayısı sınırlı olacak. e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi kapsamında büyük şehirlerde sınava alınacak aday sayısına ilişkin ÖSYM Başkanlığı kontenjanları açıkladı. En fazla kontenjan Ankara'ya verilirken İstanbul ikinci, İzmir ise üçüncü sırada yer aldı. 

Kontenjanlara kimlerin nasıl ekleneceğine ilişkin ÖSYM "Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 3500, İstanbul’da 432, İzmir’de 84 olacaktır. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır." açıklamasında bulundu. 

ÖSYM e-YDS Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Kontenjanların dolması durumunda diğer adayların başvuruları engellenecek. Sistem adayların sınav başvuru ücretlerini yatırmalarına izin vermeyecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@