ÖSYM'den 2021 Kaymakamlık Sınavı Geç Başvuru Tarihi Hatırlatması

ÖSYM Başkanlığı 2021 yılında Kaymakamlık sınavına katılmak isteyen adaylar için son dakika hatırlatmasında bulundu. ÖSYM, Kaymakamlık sınavı için geç başvuruların başladığını bildirdi.

ÖSYM'den 2021 Kaymakamlık Sınavı Geç Başvuru Tarihi Hatırlatması

ÖSYM Başkanlığı resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından 2021 yılı Kaymakamlık sınavına katılacak ancak normal başvuru tarihlerinde başvurularını yapamamış adaylar için bir hatırlatma duyurusu yayımladı. Kurum adaylar için geç başvuru işlemlerinin gün içerisinde yapılacağını duyurdu. 

ÖSYM'DEN GEÇ BAŞVURU TARİHİ AÇIKLAMASI

Resmi Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan ÖSYM Başkanlığı, 10 Haziran tarihi itibariyle sınava başvuru yapamamış kaymakam adaylarının başvurularını yapabileceğini ilan etti. 

ÖSYM adayların geç başvuru işlemleri için sadece bir günleri olduğunu da hatırlattı. Kaymakam adayları 10 Haziran tarihi içerisinde başvuruya dair tüm işlemleri tamamlamak zorundalar. ÖSYM geç başvuru işlemlerine ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi. 

"2021 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavı (2021 Kaymakamlık) için 10 Haziran 2021 (bugün) geç başvuru günüdür. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru bugün (10 Haziran 2021) saat 23.59'da sona erecektir. 

Geç Başvuru Ücreti

ÖSYM geç başvuru tarihinde yapılacak başvurular için yüzde 50 daha fazla ödeme alıyor. Kaymakamlık sınavı için geç başvuruda bulunacaklar 375 TL ödeme yapacaklar. 

ÖSYM SINAV TAKVİMİ

ÖSYM sınav takvimine göre 2021 yılı kaymakamlık adaylığı sınavı başvuruları 26 Mayıs ile 2 Haziran tarihleri arasında alındı. Geç başvuru tarihi 10 Haziran (bugün) olurken sınav 10 Temmuz tarihinde düzenlenecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@