ÖSYM'den 2021 ALES Duyurusu Geldi! Sokağa Çıkma Yasağı Kararı Açıklandı

ÖSYM Başkanlığı, 2021 ALES sınavına ilişkin kararını açıkladı. Sınavın ilan edilen 2 Mayıs Pazar günü gerçekleştirileceğini ilan eden ÖSYM sınav görevlilerine hatırlatmalarda bulundu.

ÖSYM'den 2021 ALES Duyurusu Geldi! Sokağa Çıkma Yasağı Kararı Açıklandı

Tam kapanma sürecinin başlamasının ardından bu süreç içerisinde yer alan 2021 ALES için ÖSYM kararı bekleniyordu. 

ÖSYM Başkanlığı hem resmi internet sitesinden hemde sosyal medya hesabından bir duyuru yayımlayarak 2021 ALES sınavına katılacak adaylar ve öğretim görevlilerine ilişkin bilgi verdi. Kurum sokağa çıkma yasağı kapsamında sınavın nasıl uygulanacağını açıkladı. 

ÖSYM BAŞKANLIĞI'NDAN ALES/1 DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı tarafından ilan edilen duyuruda, ALES/1 sınavının daha önceden, sınav takviminde duyurulduğu tarihte 2 Mayıs'ta gerçekleştirileceği açıklandı. Sokağa çıkma yasakları kapsamında sınavların muaf olduğunu duyuran kurum sınava katılacak aday ve görevlilerin izinli olacağını bildirdi. 

Kurumun resmi sitesinde yer alan basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı. 

"Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/1), 2021 yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilen 02 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirilecektir. İçişleri Bakanlığının yayımlamış olduğu Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi kapsamında; 02 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek 2021-ALES/1’e katılacak adaylar (bu kişilerin yanlarında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçi) Sınava Giriş Belgelerini, sınav görevlileri ise sınava ait Görevlendirme Belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla sınav günü sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaklardır."

Yayımlanan resmi açıklama kapsamında ALES/1 için herhangi bir erteleme olmamakla beraber adaylar ilan edilen tarihte sınavlarına girecekler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@