ÖSYM, ALES/2 Sınav Giriş Belgelerini Erişime Açtı! ALES/2 Sınav Giriş Belgesi Nasıl Sorgulanır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ALES/2 sınavına girecekler için sınav giriş belgelerine erişimin açıldığını duyurdu. ALES/2 sınav giriş belgesi nasıl sorgulanır?

ÖSYM, ALES/2 Sınav Giriş Belgelerini Erişime Açtı! ALES/2 Sınav Giriş Belgesi Nasıl Sorgulanır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ALES/2 sınavına girecek öğrencilere yönelik önemli bir duyuru yayınladı. Bu duyuruya göre ALES/2 sınavına girecek öğrencilerin sınav giriş belgeleri erişime açıldı.

ALES/2 SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU!

ÖSYM tarafından 21 Şubat 2021 Pazar günü yapılacak olan ALES/2 sınavı için sınav giriş belgelerinin öğrencilerin erişime açıldığı bildirildi. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/2) adayların sınava girecekleri binaların ve salonların arama işlemleri tamamlandı. Adayların sınava girecekleri yerler belirlendi.

ALES/2 SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL SORGULANIR?

ALES/2 sınavına girecek adaylar sınava girecekleri yer bilgilerini gösteren Sınav Giriş Belgesi'ni ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet sitesi üzerinden öğrenebilecekler. Adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme girip sınav giriş belgelerine ulaşabilecekler.

SINAVA GİRECEK ADAYLARA UYARI!

ÖSYM tarafından ALES/2 sınavına girecek olanlara da son bir uyarı yapıldı. 21 Şubat 2021 Pazar günü yapılacak olan sınavlar için adayların saat 10:00'dan sonra sınav binalarına alınmayacakları açıklandı. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için sınava girecek adayların belirtilen saatten önce sınava girecekleri binaya giriş yapacak şekilde planlama yapmaları istendi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@