ÖSYM ALES Sınav Giriş Belgelerini Yayımladı! 2 Mayıs ALES/1 Sınavı

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile ALES sınav giriş belgelerinin aday erişimine açıldığını duyurdu. ALES/1 sınavına katılacak adaylar için yayımlanan duyuru ve adayların dikkat etmeleri gereken hususlar.

ÖSYM ALES Sınav Giriş Belgelerini Yayımladı! 2 Mayıs ALES/1 Sınavı

2 Mayıs ALES sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından yayımlandı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı yayımladığı duyurusunda, sınava katılacak adayların neler yapmaları gerektiğini ve sınav öncesi dikkat edilmesi gereken hususları da açıkladı.

ÖSYM'DEN ALES DUYURUSU

ÖSYM sınav takvimine göre 2021 yılı ALES/1 sınavı 2 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınav öncesinde ise adayların sınava girecekleri yerler belli oldu. Sınava katılım sağlanabilmesi için sınav giriş belgesi alması gereken adaylar için ise ÖSYM duyuru yayımladı. 

Sınav giriş belgelerinin ne zaman ve nasıl alınacağına ilişkin ÖSYM basın açıklamasında, "02 Mayıs 2021 tarihinde uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/1) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin ais.osym. gov.tr internet adresinden 22 Nisan 2021 tarihinde saat 14.30'dan itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir." ifadelerini kullandı. 

Sınav Giriş Belgeleri için Adaylar;

ALES'e katılacak olan adaylar ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden Sınavlar sekmesi üzerinden ALES sınavı için sınav giriş belgelerini alabilecekler.

ÖSYM'DEN ADAYLARA DUYURU

ALES sınavı için adaylara bir de uyarıda bulunan ÖSYM sınav saati hatırlatması yaptı. Sınav saatinin geciktirilmemesi uyarısında bulunan kurum adaylara "02 Mayıs 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-ALES/1 için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır. Kırgızistan/Bişkek için 02 Mayıs 2021 tarihinde sınav yerel saate göre yapılacağından sınava girecek adaylar, saat 13.00’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır." bilgisini verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@