ÖSYM 2021 YDS Soru ve Cevaplarını Aday Erişimine Açtı!

ÖSYM Başkanlığı 2021 YDS soru ve cevaplarını aday erişimine açtı. Resmi sitesinden bir duyuru yayımlayan ÖSYM Başkanlığı adayların soru ve cevaplara nasıl erişim sağlayacaklarını açıkladı.

ÖSYM 2021 YDS Soru ve Cevaplarını Aday Erişimine Açtı!

ÖSYM Başkanlığı 18 Nisan Pazar günü gerçekteştirilen Yabancı Dil Sınavına ilişkin beklenen duyuruyu yayımladı. Resmi sitesinden bir duyuru yayımlayan ve sosyal medya hesaplarından kamuoyunu bilgilendiren kurum, sınava giren adaylar için soru ve cevapların aday erişimine açıldığını duyurdu. 

ÖSYM'DEN YDS SORU VE CEVAPLARI DUYURUSU

Yabancı Dil Sınavına giriş yapan adaylar, ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden soru ve cevaplara ulaşabilecekler. Ancak kurum soruların tamamını aday erişimine açmadı. Soruların yalnızca yüzde 10'luk kısmı adaylar tarafından incelenebilecek. 

Adaylar Soru ve Cevaplara Nasıl Ulaşacaklar?

Yabancı Dil Sınavına katılım sağlayan her aday kurumun Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişim sağlayacak. Sınava dahil olan adaylar T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile birlikte sisteme giriş yapacaklar ardından sınavlar bölümünden YDS soru ve cevaplarını görüntüleyebilecekler. 

YAPILAN BİLGİLENDİRME AÇIKLAMASI

ÖSYM Başkanlığı'nın resmi sitesinden "2021-YDS/1 Sınavı Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı" başlığı ile yayımlanan bilgilendirme açıklamasında şu ifadeler yer aldı. 

"18 Nisan 2021 tarihinde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (2021-YDS/1) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur. Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 19 Nisan 2021 tarihinde saat 12.30'dan itibaren ÖSYM’nin ais.osym. gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir."

Soru ve Cevaplara Ulaşmak için TIKLAYINIZ

Yabancı Dil Soru ve cevapları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 10 gün süreyle incelenebilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@