ÖSYM 2021 TUS 1. Dönem Yerleştirme Sonuçlarını Açıklandı

ÖSYM Başkanlığı 2021 yılı Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Adaylar yerleştirme sonuçlarına ÖSYM'nin sitesinden ulaşabilecekler.

ÖSYM 2021 TUS 1. Dönem Yerleştirme Sonuçlarını Açıklandı

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı yerleştirme sonuçlarına dair resmi açıklama geldi. 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı bir duyuru ile Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonuçlarının açıklandığını hekimlere duyurdu. Yerleştirme tercihinde bulunan hekimler, yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'den öğrenebilecekler. 

ÖSYM BAŞKANLIĞI'NDAN TUS YERLEŞTİRME DUYURUSU

ÖSYM resmi sitesinden yayımladığı duyurusunda hekimlerin 28 Nisan ile 4 Mayıs tarihleri arasında Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı için tercih işlemlerinde bulunduklarını hatırlattı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen değerlendirmelerin tamamlandığını açıklayan kurum, yerleştirme sonuçlarının belli olduğunu bildirdi. Adaylar yerleştirme sonuçlarına ÖSYM Aday İşlemleri sisteminden ulaşabilecekler. 

ÖSYM'nin Yerleştirme Duyurusu

"28 Nisan - 04 Mayıs 2021 tarihleri arasında tercihleri alınan 2021 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-TUS 1. Dönem) yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 07 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir."

Sayısal Veriler

Halis Aygün'den TUS Açıklaması

ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün resmi Twitter hesabından yayımladığı bir paylaşım ile TUS adaylarını bilgilendirdi. Aygün, ÖSYM'nin yerleştirme sonuçlarını açıkladığını ifade ettiği paylaşımında "28 Nisan-4 Mayıs tarihleri arasında tercihleri alınan 2021-TUS. 1.Dönem yerleştirme sonuçları http://sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklanmıştır. Sonuçların hekimlerimize, ailelerine ve milletimize hayırlı olmasını dilerim." dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@