ÖSYM 2021 İSG Sınavı Soru ve Cevaplarını Adar Erişimine Açtı

ÖSYM Başkanlığı 2021 İSG soru ve cevaplarını yayımladı. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına katılan adaylar soru ve cevaplara Aday İşlemleri Sistemi üzerinden ulaşacaklar.

ÖSYM 2021 İSG Sınavı Soru ve Cevaplarını Adar Erişimine Açtı

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı için ÖSYM'den yeni duyuru geldi. 

ÖSYM Başkanlığı resmi sitesinden 2021 İSG/1 sınavına katılan adaylar için soruların bir kısmının aday erişimine açıldığını ilan etti. ÖSYM duyurusunda adayların soru ve cevapların ne kadarlık bir bölümüne erişim sağlayacaklarını da açıkladı. 

İSG SORU CEVAPLARI YAYIMLANDI

İSG 2021 için ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda soru ve cevapların 10 gün boyunca aday erişimine açık olacağı bildirildi. Adayların soru ve cevapları nasıl inceleyeceklerine dair de bilgi veren ÖSYM bilgilendirme açıklamasında detayları açıkladı. 

"30 Mayıs 2021 tarihinde uygulanan 2021 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavının (2021-İSG/1) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur. Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 31 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.00'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir."

Soru ve Cevaplara Ulaşmak için TIKLAYINIZ

ÖSYM resmi duyurusunda bir de uyarıda bulundu. Soru ve cevapların Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir, hatırlatmasında bulunan kurum hiç kimsenin ÖSYM'den yazılı almadan soruları çoğaltamayacağını bildirdi. Adayların bu uyarıyı göz önünde bulundurması gerekiyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@