ÖSYM 2020-YDUS İç Hastalıkları Yerleştirme Sonuçlarını Açıkladı

2020-YDUS (İç Hastalıkları) Yerleştirme Sonuçları Açıklandı. Sınava katılan adaylar YDUS sonuçlarını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden öğrenebilecekler.

ÖSYM 2020-YDUS İç Hastalıkları Yerleştirme Sonuçlarını Açıkladı

ÖSYM Başkanlığı 31 Mayıs tarihi itibariyle yayımladığı bir duyuru ile Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonuçlarının belli olduğunu duyurdu. Sınava katılan adaylar için sonuçların nasıl öğrenilebileceğini bildiren ÖSYM adaylar için bilgilendirme duyurusu yayımladı. 

YDUS 2020 SONUÇLARI AÇIKLANDI

Kurumun ressmi sitesinden "2020-YDUS (İç Hastalıkları) Yerleştirme Sonuçları Açıklandı" başlığı ile yayımlanan duyuruda adayların tercihlerinin 21 Mayıs tarihinden 25 tarihine kadar bildirdikleri hatırlatıldı. Bu kapsamda tercihte bulunan adaylar için değerlendirme sürecinin tamamlandığını açıklayan ÖSYM, sonuçların  ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden ilan edildiğini bildirdi. 

ÖSYM duyurusunda adaylara şu açıklamada bulundu. 

"21 - 26 Mayıs 2021 tarihleri arasında tercihleri alınan 2020 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2020-YDUS) İç Hastalıkları alanına ait yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 31 Mayıs 2021 tarihinde saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir."

Sonuölara ulaşmak için TIKLAYIN

ÖSYM Başkanlığı duyurusunda ayrıca Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonuçlara dair sayısal verilerinde ilan edildiğini bildirdi. 512 adayın tercih yapıldığının ifade edildiği sayısal verilerde 437 kontenjan olduğu bu kontenjanların 376'sına atma yapıldığı ifade edildi. 79 kontenjan ise boş kaldı. 

2020-YDUS (İç Hastalıkları) Yerleştirme Sonuçlarına dair ÖSYM Başkanlığı ayrıca sosyal medya hesabından da bir paylaşımda bulundu ve adayların tercih sonuçlarına erişim sağlayabileceklerini bildirdi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@