Osmangazi Üniversitesi'nde Türk Oyuncakları Merkezi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, çocuklara yönelik eğitim uygulamalarıyla kültürel oyun ve oyuncakların eğitim sistemi içerisinde yer almasına ve uzun erimde milli kimliğin inşasına katkı sağlamak amacıyla Türk Dünyası Oyun ve Oyuncakları Uygulama ve Araştırma Merkezi kurdu.

Öğretmenler 05.09.2015, 12:13
Osmangazi Üniversitesi'nde Türk Oyuncakları Merkezi

ANKARA (ANKA) -Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, çocuklara yönelik eğitim uygulamalarıyla kültürel oyun ve oyuncakların eğitim sistemi içerisinde yer almasına ve uzun erimde milli kimliğin inşasına katkı sağlamak amacıyla Türk Dünyası Oyun ve Oyuncakları Uygulama ve Araştırma Merkezi kurdu.

Kültürel oyun ve oyuncakların eğitim kademelerinde bilinmesi ve kullanılmasına yönelik eğitim ve tanıtım faaliyetlerini gerçekleştirmek için kurulan Uygulama ve Araştırma Merkezi, bu alanda yazılmış kitapların ve kültürel oyuncakların arşivini yapacak.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yönetmeliği yayınlanan Uygulama ve Araştırma Merkezi, kültürel oyunların neler olduğunu ve nasıl oynandığını materyalleri ile birlikte ortaya koyacak.(ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@