Ortaca'da öğretmene saldırı kınandı

MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nde, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni 40 yaşındaki Kamil Karakaş'ın bir öğrenci velisi tarafından okul bahçesinde dövülmesi, Eğitim Bir- Sen Muğla Şubesi...

Öğretmenler 06.05.2016, 17:14
Ortaca'da öğretmene saldırı kınandı
MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nde, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni 40 yaşındaki Kamil Karakaş'ın bir öğrenci velisi tarafından okul bahçesinde dövülmesi, Eğitim Bir- Sen Muğla Şubesi tarafından basın açıklamasıyla kınandı.

Ortaca Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Kamil Karakaş, dün okul bahçesinde öğrenci velisi Ö.A. tarafından tartaklandı. Vücudunun çeşitli yerlerine aldığı tekme ve yumruk darbeleriyle yaralanan Karakaş, ambulansla Ortaca Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ayakta tedavisi yapılan Karakaş'a 15 gün iş göremez raporu verildi. Karakaş, tedavisinin ardından savcılığa gidip, Ö.A., hakkında suç duyurusunda bulundu. Polis, tarafından gözaltına alınan Ö.A., ifadesinde öğretmen Karakaş'ı oğlunu dövdüğü için tartakladığını ileri sürdü. Ö.A., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

SALDIRIYI KINADILAR

Memur Sendikaları Konfederasyonu'na (Memur-Sen) bağlı Eğitim Bir-Sen Muğla Şubesi, öğretmen Kamil Karakaş'a yapılan saldırıyı okul önünde düzenlediği basın açıklamasıyla kınadı. Basın açıklamasına Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-Sen Ortaca Şubeleri de destek verdi. Açıklama öncesinde öğretmenler, 'Öğretmene şiddete hayır', 'Bakan uyuma öğretmenine sahip çık', 'Öğretmene kalkan eller kırılsın' yazılı dövizler taşıyıp, sloganlar attı.

Menfur saldırıyı gerçekleştirenin hak ettiği cezayı alana kadar konunun takipçisi olacaklarının belirten Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak "Gerekli tedsirler alınmadığı takdirde, bu saldırı ilk olmadığı gibi sonda olmayacak. Özellikle Muğla'da öğretmenlere yapılan saldırılar çoğalmaktadır. Bu şiddet sarmalını besleyen hangi zihniyet olursa olsun karşısında durmak hepimizin görevi. Sorunun sadece emniyet tedbirleri yönünden ele alınmaması gerek. Şiddetin nedenlerini ortadan kaldıracak uygulamalara ağırlık verilmelidir. Bu konuda yetkililere, velilere ve eğitim kurumlarına çok iş düşüyor. Herkes şunu bilmelidir ki, öğretmen asla sahipsiz değildir. Öğretmenimize yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz" dedi.
Türk Eğitim-Sen Ortaca Şubesi Başkanı Cengiz Şatır ve Eğitim-Sen Ortaca Şubesi üyesi Hamit Taka da , öğretmene yapılan şiddetin son bulması noktasında tüm sendikalarla ortak hareket edeceklerini kaydetti.
Açıklamanın ardından kalabalık olaysız dağıldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@