Önlisans Mezunları Dikkat! DGS 2021 Başvurularına Az Kaldı

Üniversitelerin iki yıllık önlisans bölümlerinden mezun olanlar 2021 DGS sınavına katılacaklar. ÖSYM Başkanlığı önümüzdeki günlerde DGS başvurularını almaya başlayacak. DGS başvurusunda bulunacak olan adayların neler yapması gerektiği, ÖSYM başvuru ve sınav tarihleri ile diğer bilinmesi gerekenler. Haberimizde.

Önlisans Mezunları Dikkat! DGS 2021 Başvurularına Az Kaldı

ÖSYM Başkanlığı 2021 Dikey Geçiş Sınavı başvurularını almaya başlayacak. Herhangi bir önlisans bölümünden mezun olan adayların eğitimlerine lisans düzeyinde devam etmek istemeleri durumunda başvuru yapabileceği dikey geçiş sınavına dair ÖSYM'nin süreç takvimini adım adım derledik. İşte 2021 DGS hakkında herşey.

2021 DGS HAKKINDA HERŞEY

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 2021 yılı sınav takvimi kapsamında yaz döneminde yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı için süreç başlayacak.

ÖSYM Başkanlığı'nın 2021 DGS hakkında yapmış olduğu bilgilendirmede, adayların sınav başvurularını 21 Mayıs tarihinden itibaren yapabilecekleri duyuruldu. DGS başvurusunda bulunacak olan önlisans mezunları, başvuru işlemlerini Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapacaklar. ÖSYM sistemine T.C. numaraları ile giriş yapacak olan vatandaşlar daha sonra şifrelerini girecekler. Ardından internet üzerinden online başvuru yapabilecekler. 

2021 yılı Dikey Geçiş Sınavı için başvuru aşaması 10 gün sürecek. Adaylar 21 Mayıs tarihinden itibaren başvurularını yapacaklar. Başvuru işlemleri 21 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Adaylar herhangi bir nedenden dolayı ilan edilen başvuru tarihlerinde başvurularını yapamazlarsa, başvurular geç başvuru tarihinde yapılacak. Daha fazla başvuru ücreti ile yapılan geç başvurular ÖSYM sınav takvimine göre 8 Haziran'da başlayacak ve aynı gün sona erecek. 

2021 DGS başvurusunda bulunan adaylar başvurularını yaptıktan sonra 11 Temmuz tarihinde sınava girecekler. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı DGS 2021 sonuçlarını ise 13 Ağustos 2021 tarihinde adaylara duyuracak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@