Okuma yazmayı öğrendiler, ilk mektupları Mehmetçiğe yazdılar

ERZURUM'da okuma-yazma öğrenen ilkokul 1'inci sınıf öğrencileri, ilk kez mektup yazdı ve bunları heyecan içinde İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Mehmetçiklere gönderdi. Merkez Yakutiye İlçesi'ndeki 125'inci Yıl İlkokulu...

Öğretmenler 07.05.2016, 11:54
Okuma yazmayı öğrendiler, ilk mektupları Mehmetçiğe yazdılar
ERZURUM'da okuma-yazma öğrenen ilkokul 1'inci sınıf öğrencileri, ilk kez mektup yazdı ve bunları heyecan içinde İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Mehmetçiklere gönderdi.

Merkez Yakutiye İlçesi'ndeki 125'inci Yıl İlkokulu 1/A sınıfının 32 öğrencisi coşkuyla kutladıkları okuma bayramında renkli kağıtlara yazdıkları mektupları Türk bayraklarıyla süsleyip Mehmetçiklere ulaştırılması için postaya verdi. İl Jandarma Komutanlığı, bedenleri küçük yürekleri büyük olan öğrencilerden gelen duygu yüklü mektupları askerlere dağıttı. Çocukların kendileri için yazdıkları mektupları okuyan askerler, ağlamamak için kendilerini zor tuttu. Öğrencilerin bu jestine İl Jandarma Komutanlığı kısa sürede cevap verdi. Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın Kısım Amirliği'nde görevli kadın astsubaylar ile Yakutiye İlçe Jandarma Komutanlığı personeli 125'inci Yıl İlkokulu'na bir geldi. Kadın astsubaylar, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çelik'in öğrencilere okuma hediyesi olarak gönderdiği kırtasiye malzemeleri ile bazı hediyeleri teslim etti. Öğrenciler, kadın astsubaylarla sohbet edip kendilerinin de asker olmak istediklerini belirtti.

Okuma yazma bayramında asker ağabeylerine yazdığı mektubu hayatı boyunca unutmayacağını söyleyen öğrencilerden Beyzanur Zengin şunları söyledi:
"Asker ve polisimiz çok zor şartlarda görev yapıyor. Onların sayesinde biz çocuklar okullarında güvenle ders yapıp okuma- yazma öğreniyoruz. Güvenlik güçleri sayesinde sokaklarda rahatça oynayıp, kırlarda uçurtma uçurup, bisiklete binip, bağıra çağıra şarkı söyleyebiliyoruz. Asker abiler bizlerin süper kahramanları. Okuma yazma bayramını asker abilerimizle paylaşmak istedik."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@