OKULLARI HEDEF ALAN TERÖRÜ KINIYORUZ

OKULLARI HEDEF ALAN TERÖRÜ KINIYORUZ

Öğretmenler 25.12.2015, 15:05
OKULLARI HEDEF ALAN TERÖRÜ KINIYORUZ

EĞİTİM İŞ: OKULLARI HEDEF ALAN TERÖRÜ KINIYORUZ

 

 

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde terör örgütü yandaşları ikinci kez okul yakma girişiminde bulundu. Eğitim-İş olarak gerçekleştirilen bu eylemleri şiddetle kınıyoruz.

Okulları yakarak öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin can güvenliğini tehdit eden terör örgütü, bölgede korku salmayı, eğitim-öğretimi kesintiye uğratmayı amaçlamakta; böylece bölgedeki hakimiyetini kurmak ve güçlendirmek istemektedir.

Ama asıl üzücü olan siyasal iktidarın okullara kadar inen bu terör olayları karşısındaki sessizliği ve teslimiyetçi tavrıdır. Aylardır süren çatışmalar ve Olağanüstü Hal koşulları nedeniyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun bazı illerinde eğitim ve öğretim hizmetleri yürütülememektedir. Öğretmenlerin ve öğrencilerin can güvenliğini sağlayamayan siyasi iktidar ise yaşanan sorunlara çözüm bulmak yerine “hizmet içi eğitim semineri” bahanesiyle öğretmenleri bölgeden uzaklaştırmış ve okullara kilit vurmuştur. Çatışmalar ve olağanüstü hal koşulları devam ettiği sürece yaşanan sorunlar katlanarak artacaktır.

Sağlıklı bir eğitim ve öğretim,  ancak huzur ve güven ortamının sağlanması ile mümkün olur. Can güvenliğinin olmadığı bir ortamda, çocuklarımızın eğitim hakkından faydalanması mümkün değildir. Öğrencilerimizin ve ülkemizin her tarafında, eğitimin ışığı ve aydınlığını taşıyan öğretmenlerimizin korunması, devletin başlıca görevi olmalıdır. Onların terörün hedefi olması asla kabul edilemez. 

Unutulmamalıdır ki, öğretmenlerimiz ve ülkemizin geleceği çocuklarımız şiddete maruz kaldıkça, eğitim hakları ellerinden alındıkça, bu ülkenin yarınlara yürümesi mümkün olmayacaktır. Eğitim-İş olarak okulların yakılmasını bir kez daha kınıyor, siyasi iktidarı bölgede bir an önce okulları korumaya, öğrencilerin ve öğretmenlerin can güvenliğini sağlamaya çağırıyoruz.

 

 

 

Kaynak: ÖğretmenDiyarı

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@