Okullarda her kademede 4 saat kodlama dersi hayırlı olsun!

Okullarda her kademede 4 saat kodlama dersi hayırlı olsun, Nabi Avcı bugün artık bu müjdeyi verdi diyebiliriz...

Öğretmenler 02.04.2016, 12:08
Okullarda her kademede 4 saat kodlama dersi hayırlı olsun!
Adile Şentürk - Okullarda her kademede 4 saat kodlama dersi hayırlı olsun, Nabi Avcı bugün artık bu müjdeyi verdi diyebiliriz...

IV. Uluslararası Eğitim Forumu Ankara'da bugün binlerce uzmanın katılımıyla erken saatlerde başladı. "Türkiye’nin Geleceğine İnanıyoruz: Geleceği Okuyoruz” ana temasıyla gerçekleşen zirde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşmaları katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Nabi Avcı Kodlamaya Dikkat Çekti

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı konuşmasında: "Gelecek; yapma, üretme, dizayn etme, kodlama becerileri ve düşünme becerileri üzerine olacak okullarda bu alanlara yoğunlaşmalıyız" dedi. Eğitimin geçmişten günümüze şekillenmesine ve gerçekleşecek reformlara yönelik bir konuşma yapan Nabi Avcı'nın okullarda kodlama ve düşünme becerileri üzerine yoğunlaşılmalı açıklaması en önemli dersin kodlama olacağının sinyalini verdi.

Her Kademede 4 Saat Zorunlu Olur

Nabi Avcı'nın okullarda Kodlama becerilerinin kazandırılması gerektiği ile ilgili açıklamaları salonda büyük beğeni toplarken  artık bu dersin okullarda en önemli ders olacağı ve bu kapsamda dersin diğer derslerden daha çok okutulup üzerine gidileceğini düşündürdü. Uygulama aşamasının da düşünülerek her kademede en az 4 saat kodlama dersi olması artık kesin denebilir ülkemize hayırlı olsun.
 
Yorumlar (2)
bekir 5 yıl önce
gelişmiş ülkeler için bilgisayar demek kodlama demektir. Çağdaş dünyada en iyi ülkelerden biri olmamız için kodlamaya çok önem vermeliyiz. Kendi işletim sistemimizi yapmalıyız, dış ülkelere bağımlı olmamalıyız. Dolayısı ile bu ders ülkemiz adına çok sevindirici
akel 5 yıl önce
yazık..hani sınav sistemini kaldıracaklardı...
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@