Son Dakika

Okullara kar engeli! Kar yağışı dolayısıyla okullar tatil edildi?

Yurdun büyük kesiminde etkili olan kar yağışları dün başkent Ankarada da etkili oldu. Gün boyu aralıklarla süren kar yağışının ardından kent beyaz örtüye bürünürken, vatandaşlar karın keyfini çıkarttı. Akşam saatlerinde de etkili olan kar yağışı "Okullar tatil mi" "Ankara'da okullar tatil mi" haberlerini araştırmaya konuldu. Sosyal medyada dolaşan ve Ankara Valisi Vasip Şahin'in twitter hesabı gibi gösterilen ve okullar tatil görselinin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Eğitim 13.12.2018, 11:13
Okullara kar engeli! Kar yağışı dolayısıyla okullar tatil edildi?

Ankara'da dün akşam saatlerinden beri etkili olan kar yağışı başkent genelinde etkili oldu. Gece saatlerinde de devam eden kar yağışı sonrası öğrenciler ve veliler internet üzerinden "Okullar tatil mi" sorusunu araştırmaya başladı. Sosya medyada dolanan ve okulların tatil olduğu açıklaması üzerine valilik açıklama yaparak, meteorolojik verilere göre okulların tatil edilmesini gerektirecek bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti.

KAHRAMANMARAŞ'IN 2 İLÇESİNDE OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Kahramanmaraş'ın Elbistan ve Ekinözü ilçelerinde akşam saatlerinde başlayan ve kent genelini etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 1 günlüğüne tatil edildi. Tatil kararına sevinen çocuklar, kardan adam yapıp kartopu oynamayı ihmal etmedi.

SARIKAMIŞTA OKULLARA KAR ENGELİ

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle köy okulları ile taşımalı eğitim veren okullar bir gün tatil edildi. Kars Valisi Türker Öksüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle Sarıkamış ilçesinde köy okulları ile taşımalı eğitim veren okulların tatil edildiğini bildirdi.

ÇORUM'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Çorum'da kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki tüm okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.

BAŞKALE VE BAHÇESARAY'DA OKULLARA KAR TATİLİ

Van ve çevresinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 169 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapanırken, Başkale'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi, Bahçesaray'da ise taşımalı eğitim veren bazı okulların tatil edildiği açıklandı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@