Okullar ne zaman kapanacak? 2018-2019 Yaz tatili ne zaman başlayacak?

Okullar ne zaman kapanacak? sorusunun cevabı milyonlarca öğrenci tarafından merak ediliyor. 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci kanaat dönemi kapsamında, öğrenciler derslerine çalışmayı sürdürürken yaz tatilini büyük bir özlemle bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıla ilişkin yayımladığı çalışma takvimi ile 2019 yaz tatili tarihini duyurdu.

Eğitim 06.03.2019, 20:37
Okullar ne zaman kapanacak? 2018-2019 Yaz tatili ne zaman başlayacak?

Peki, okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak? İşte, MEB'in açıkladığı resmi tatil günleri ile merak edilen tüm detaylar...

Mart ayına girmemizle ve havaların düzelmeye başlaması ile beraber milyonlarca öğrenci' okullar ne zaman kapanacak?' sorusuna cevap aramaya başladı. Gerek ailesi gerekse arkadaşlarıyla tatil planlarına şimdiden başlayan öğrenciler için MEB'den yaz tatili hakkında açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan iş takvimi ile 2019 yaz tatili tarihi paylaşıldı. Peki, okullar ne zaman kapanacak? İşte, 2019 yaz tatili tarihi!

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?
4 Şubat 2019 Pazartesi günü başlayan ikinci kanaat dönemi, 14 Haziran 2019 Cuma günü sona ermiş olacak.

YAZ TATİLİ HANGİ TARİHTE BAŞLAYACAK?
15 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayacak olan yaz tatili, 15 Eylül 2019 Pazar gününe kadar sürecek. Bir sonraki eğitim öğretim senesi ise 16 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

2019 RESMİ TATİL GÜNLERİ
1 Ocak 2019 Salı - Yılbaşı
23 Nisan 2019 Salı - Ulusal Egemenlik ve ÇocukBayramı
1 Mayıs 2019 Çarşamba - Emek ve Dayanışma Günü
19 Mayıs 2019 Pazar - Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
15 Temmuz 2019 Pazartesi - Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü
30 Ağustos 2019 Cuma - Zafer Bayramı
29 Ekim 2019 Salı - Cumhuriyet Bayramı

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK'TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anadolu Ajansı'nın Editör Masası programına konuk olarak eğitim gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Öğretmenlik Meslek Yasası ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını duyuran Selçuk, "Eğitimde güçlü bir beklenti varsa o zaman yerel seçimlerde bize destek olunması gerektiği çok açık" sözlerini kullandı. Bakan Selçuk ayrıca, hayırseverlerin okullara yaptırdıklarının okulun web sayfasından izlenmesine imkan sağlayacak yazılımın nisanda hizmete gireceğini bildirdi.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

YAPAY ZEKA STRATEJİSİ

Bakanlığımızın yapay zeka stratejisi bir ay içinde çıkacak. Bu strateji ile ilgili dijital altyapı kuruyoruz.

VİDEO KÜTÜPHANESİ

Tüm derslere ilişkin video kütüphanesi oluşturuyoruz. Çok yetkin öğretmenleri seçiyor, yıl boyunca var olan içerikleri sunmasını istiyoruz. Ücretsiz olarak, mobil olarak, bir IP tv üzerinden ya da başka yerden, bunun senaryoları hazırlandı. Bunu ortaöğretimin iyileştirilmesi meselesi olarak görüyoruz.

OKULA BAŞLAMA YAŞI VE OKUL ÖNCESİ

Çağ nüfuslarını net ayırabilelim diye 69 ayı önümüzdeki yıl gerçekleştirmiş olacağız. Hiç okula gidemeyenlerin evine okul öncesi paketi anlamında nasıl destek veririz ile ilgili paketler hazırladık, süreç devam ediyor.

MERDİVENALTI DERSHANELER

Okullarımızda bu ihtiyaç nasıl giderilir ile ilgili bir çalışmamız var, bu bitti. Mevcut okullarımızdaki destek kurslarının iyileştirilmesiyle ilgili çok yönlü bir modelleme çıkardık.

Bu, idare ya da ceza hukukunun konusu olarak bir takibat sistematiğine tabi tutulacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı sonrasında bizim için önemli olan şey, mevcut durumdaki ihtiyaçları tümüyle tatmin etmek.

OKUL PROFİLİ ÇALIŞMASI

Okul profili adlı çalışma 13 Mart'ta açıklanacak, kamuoyuna tanıtılacak. Amaç hiçbir okulu birbiriyle yarıştırmak değil sadece kendi ilerlemeleri hususunda bir farkındalık oluşturmak. Bütün okullar iyi ya da kötü derken neye göre iyi ya da kötü, bunun akademik temelini kuruyoruz.

ÖĞRETMENLERE YAN ALANDA SERTİFİKA

Üniversitelerle yaptığımız anlaşmalarla öğretmenlere yan alanlarda sertifikalar vereceğiz. Öğretmenlerimizin açıkta kalması söz konusu değil.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@