Okullar Açıldı-Davutoğlu: Aydınlık Gelecek İçin En Büyük Önemi Eğitime Veriyoruz

ANKARA(ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni eğitim öğretim yılının başlamasına ilişkin mesajında, “...

Öğretmenler 28.09.2015, 11:50
Okullar Açıldı-Davutoğlu: Aydınlık Gelecek İçin En Büyük Önemi Eğitime Veriyoruz

ANKARA(ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni eğitim öğretim yılının başlamasına ilişkin mesajında, “Türkiye’nin aydınlık geleceği için en büyük önemi eğitime veriyor ve bütün imkânlarımızı eğitim için seferber ediyoruz. Türkiye’nin bütçesinde en büyük kalemi eğitime ayırıyoruz” dedi.

Yaz tatilinin ardından açıköğretim öğrencileri dahil, yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen, yeni eğitim-öğretim yılına başladı.

Yeni eğitim öğretim maratonu, 17 Haziran 2016'ya kadar sürecek.

2015-2016 eğitim-öğretim yılında açık öğretim öğrencileri dahil, örgün eğitimde resmi ve özel okullarda yaklaşık 18 milyon öğrenci ders başı yapacak. Resmi ve özel okullarda yaklaşık 600 bin derslikte, yöneticiler de dahil olmak üzere 900 bin 794 öğretmen eğitim verecek. 

Başbakan Davutoğlu, 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı. Davutoğlu, çocukların geleceğin en önemli teminatı olduğunu vurguladığı mesajında, “Bugün başlayan yeni eğitim-öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere değerli öğretmenlerimize, tüm eğitim camiasına ve öğrenci velilerimize hayırlar getirmesini diliyorum. Yine, ilk defa bu eğitim sezonunda okulla tanışacak olan minik yavrularımıza ve en az onlar kadar heyecanlı olan ailelerine başarılar diliyorum. Kültürel değerlerimizi ve mirasımızı yeni nesillere aktarmanın yanı sıra evrensel değerlerle, çocuklarımızı çağın ihtiyaç ve dinamiklerine hâkim, üretken ve duyarlı insanlar haline getirmek başta ailelerimiz olmak üzere eğitimcilerimizin asli görevidir. Türkiye’nin aydınlık geleceği için en büyük önemi eğitime veriyor ve bütün imkânlarımızı eğitim için seferber ediyoruz. Türkiye’nin bütçesinde en büyük kalemi eğitime ayırıyoruz” dedi.

-“EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNİN SAĞLANMASI GAYRETİ İÇİNDEYİZ”-

İstikbale güvenle bakan ve bu yolda fedakârca çalışan bir gençliğin varlığının, Türkiye için daima umut ve dinamizm kaynağı olduğunu belirten Davutoğlu şunları kaydetti:

“Eğitim imkânlarının adaletli dağılımı, fırsat eşitliğinin sağlanması, yetenekleri ve eğilimleri esas alan bir eğitim anlayışının yerleşmesi ve değerli öğretmenlerimizin özlük hakları konusunda gereken düzenlemelerin yapılması için elimizden gelenin en iyisini yapmanın gayreti içindeyiz. Gençliğin inşasında ve eğitim kurumlarının yaşatılmasında en büyük emek ise öğretmenlerimizindir. Bu vesile ile değerli meslektaşlarım olan öğretmenlerimize çocuklarımızın yetiştirilmesindeki büyük fedakârlıkları, emekleri ve gönüllerinden gelen sevgi için teşekkür ediyorum. Onların bu çabası daha iyi bir Türkiye, daha iyi bir gelecek için en büyük güvencemiz. Bu düşünceyle ilköğretim haftasını kutluyor, 2015-2016 eğitim öğretim yılının, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@