Okullar 28 Eylül'de Açılacak Seminer Dönemi 1 Eylül'de Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında 2015

Öğretmenler 21.08.2015, 12:46
Okullar 28 Eylül'de Açılacak Seminer Dönemi 1 Eylül'de Başlıyor

ANKARA (ANKA) -Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında 2015 - 2016 Eğitim Öğretim yılının başlangıcı, 28 Eylül 2015 tarihi olarak belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, öğretmenler, veliler ve öğrenciler başta olmak üzere, eğitim camiasının ve turizm sektör temsilcilerinin eğitim ve öğretim yılı başlangıç tarihinin Kurban Bayramı sonrasına ertelenmesine ilişkin yoğun talepleri gündeme alınarak yeni bir çalışma yapıldı. Yapılan çalışma neticesinde MEB’e bağlı her derece ve türdeki eğitim öğretim kurumlarında 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlangıç tarihi 28 Eylül olarak değiştirildi.

Açıklamaya göre bu kapsamda yer alan değişiklikler şöyle:

Öğretmenler için 1 Eylül’de başlayacak olan seminer ve meslekî çalışmalar, öğretmenlerin talepleri doğrultusunda istedikleri il ve ilçe müdürlükleri tarafından koordine edilecek.

14 - 18 Eylül tarihleri arasında yapılması gereken eğitim öğretim faaliyetleri dolayısıyla oluşacak boşluk, iş takviminde eğitim öğretim yılının sonuna eklendi, ders kesim tarihi 17 Haziran 2016 olarak değiştirildi.

21-22 ve 23 Eylül tarihlerinde yapılamayacak dersler için yıl içinde yoğunlaştırılmış telâfi programı uygulanacak.

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının beşinci sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime uyum programları da okulların açıldığı ilk hafta içinde eğitim öğretim süreci ile birlikte gerçekleştirilecek.

Öğretmenlerin her eğitim öğretim döneminin başlangıcında aldığı eğitim öğretime hazırlık ödeneğine ilişkin takvimde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Söz konusu ödenek bayram öncesi öğretmenlere ödenecek. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@