Okulda skandal görüntüler ve cihat çağrısı

Atatürk’e karşı kindar, Laikliğe karşı dindar... Görüntüler geçekten rahatsız edici nitelikte...

Eğitim 21.06.2017, 21:02 21.06.2017, 21:08
Okulda skandal görüntüler ve cihat çağrısı

Skandal Görüntüler Çanakkale'de Gazi Ortaokulunda çekildi. Çanakkale Olay Gazetesinden Seçkin Sağlam'ın özel haberi ülke gündemine bomba gibi düşecek.

İşte O Skandal haber...

Son yıllarda giderek alışkanlık haline getirilen okullarda kuran kursları, Çanakkale’de bulunan bazı dini vakıflar tarafından gerçekleştiriliyor. Çanakkale’de birçok okulda gerçekleştirilen kuran kursları sırasında Gazi Ortaokulu’nda ortaya çıkan fotoğraflar, tepkilere neden oldu...

Çanakkale’de birçok okulda olduğu gibi, Gazi Ortaokulu’nda da başlayan ve Anadolu Gençlik Derneği (AGD) isimli dini dernek tarafından verilen kuran kursu sırasında ortaya çıkan manzara, eğitimdeki gericileşmeyi gözler önüne serdi.

Daha önce Çanakkale’de Kordonboyunda “De ki; ey kafirler yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz” diyen kuran ayetini okuyan ve “Cenk, cihad, şehadet” sloganı atan AGD bu kez de Gazi Ortaokulu’nda Atatürk’e saygısızlık ederek, okulun içine “cihad” çağrısı içeren pankart astı…

Kuran dersinin verildiği sınıfta, tahta üzerinde bulunan Atatürk resimlerinin kaldırıldığı görülen Gazi Ortaokulu’ndaki bu tablo “gerici eğitimin şartları oluşturuluyor” yorumlarına neden oldu. Atatürk’ün fotoğraflarının kaldırıldığı, ailesi ile olan fotoğraflara ise dernek pankartının asıldığı görülen okulun son halinde, duvarda; “Hayat iman ve cihad” yazılı pankartlar dikkat çekiyor. 

Atatürk’e yapılan gerici saldırılar devam ediyor 

Daha önceki yıllarda sadece camilerde verilen yaz kuran kurslarının, devlet okullarına taşınması ve dini eğitimin dernek ve vakıflar aracılığı ile yapılması, eğitimin nasıl gericileştiğinin ötesinde, laik eğitime karşı yapılan saldırı olarak da değerlendiriliyor.

Son dönemde Atatürk ve ailesine yönelik hakaret ve küfür kampanyalarının ardından Çanakkale’de meydana gelen böylesi bir olay, Atatürk’e karşı yapılan saldırıların devam ettiğini gösteriyor. Devlet okullarında ‘cihad’ isteyen bir zihniyetin kuran dersi vermesi, gelecek kuşakların nasıl yetiştirildiğinin de bir göstergesi.

Bu durum “Hedeflenin ‘kindar’ ve ‘dindar’ nesil için adım adım çalışılıyor” yorumlarına neden oldu. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@