Okulda cinsel istismara soruşturma ve görevden uzaklaştırma

AFYONKARAHİSAR'ın Sinanpaşa İlçesi'nde bir okulda temizlikçi olarak çalışan 22 yaşındaki Selçuk Y.'nin, 7 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu olayla ilgili Kaymakamlık tarafından...

Öğretmenler 12.05.2016, 15:55
Okulda cinsel istismara soruşturma ve görevden uzaklaştırma
AFYONKARAHİSAR'ın Sinanpaşa İlçesi'nde bir okulda temizlikçi olarak çalışan 22 yaşındaki Selçuk Y.'nin, 7 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu olayla ilgili Kaymakamlık tarafından soruşturma başlatılırken, bu süreçte okul müdürü de görevden uzaklaştırıldı.

Geçen hafta Sinanpaşa'ya bağlı Düzağaç Beldesi İstiklal İlkokulu'nda başvuru yaptığı İŞKUR aracılığıyla temizlik personeli olarak görevlendirilen Selçuk Y., ilk iş gününde öğretmen ve okul yöneticileri gittikten sonra bahçedeki çocuk parkında oynayan öğrencileri izlemeye başladı. Öğrencilerden N.I. bir süre sonra tuvalet ihtiyacı için okul binasına geldi. Kız çocuğu içeri girdikten sonra okulun kapısını kilitleyen Selçuk Y., bir bahaneyle çocuğu okulun ikinci katındaki sinema sınıfına çıkardı. İşitme ve konuşma engelli olduğu belirtilen N.I.'ya salondaki koltuklarda fiili livata yoluyla cinsel istismarda bulunan Selçuk Y., daha sonra çocuğu bıraktı. Olay sonrası jandarma tarafından gözaltına alınan ve olayı itiraf eden Selçuk Y., tutuklandı.

Sinanpaşa Kaymakamlığı tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada cinsel istismar iddialarıyla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi. Okul müdürünün de görevden uzaklaştırıldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Basın yayın organlarında çıkan ilçemiz Düzağaç İstiklal İlkokulu'nda yaşanan çocuk istismar haberleri ile ilgili olarak, adli makamlarca gerekli soruşturma başlatılmış, S.Y. tutuklanmıştır. Sinanpaşa Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevli ve yetkililer hakkında soruşturma başlatılmıştır. Okul Müdürü Ş.A. soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılmıştır."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@