Okula jeneratör almak için kermes düzenlediler

MARDİN'in Midyat İlçesi'ndeki 75'inci Yıl İMKB Ortaokulu Aile Birliği Başkanlığı, okula jeneratör alınması için kermes düzenledi.

Öğretmenler 18.05.2016, 13:58
Okula jeneratör almak için kermes düzenlediler
Mehmet Halis İŞ/ MİDYAT (Mardin), () - MARDİN'in Midyat İlçesi'ndeki 75'inci Yıl İMKB Ortaokulu Aile Birliği Başkanlığı, okula jeneratör alınması için kermes düzenledi.

Midyat 75'inci Yıl İMKB Ortaokulu Okulu Aile Birliği Başkanlığı, sık sık yaşanan elektrik kesintilerine çözün amacıyla, okula jeneratör alınması için kermesi düzenledi. Okulun çok amaçlı salonunda düzenlenen kermesin girişinde 'Her şey jeneratör için' ve 'Kesintisiz bir eğitim için destek verin' yazılı pankartlar asıldı. Bir gün süren kermeste öğrenciler, velilerinin hazırladıkları tatlıları ve çeşitli yiyecekleri vatandaşlara sunarak, okullarına gelir sağladılar.

Kermesin açılışına Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tevfik Baysal, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay, Okul Müdürü Yılmaz Ölmez, öğretmenler, öğrenciler ve okul aile birliği üyeleri katıldı. Okul Aile Birliği Başkanı Ayşe Taner, kermeste elde edilecek gelirle jeneratör alacaklarını ifade ederek, "Biz jeneratörü çocuklarımızın iyi bir eğitim alması için almak istedik. Çünkü elektrik kesintisi olduğu zaman akıllı tahtaları kullanamıyorlar ve en önemlisi olarak lavabolardaki sular kesiliyor, ısınma sistemimiz duruyor. Çocuklarımız için çok zor oluyor. Öğretmenlerimiz için daha bir zor. Bizim, öğretmenlerin kaliteli bir ders vermeleri için ve çocuklarımızın da kaliteli bir ders görmeleri için biz bu işe kalkıştık. Tabi ki velilerimiz de destek verdiler, Allah razı olsun. Öğretmenlerimiz ve idaremiz destek verdiler. Hepimiz büyük bir birlik ve dayanışma içinde çalıştık ve güzel bir kermes ortaya çıktı. Çok başarılı oldu. Bundan da gerçekten gurur duyuyoruz. Artık ilk işimiz okula jeneratör kurmak, hedefimiz bu" dedi.

Kermese katılan davetliler, velilerin hazırlamış oldukları yiyecek ve içeceklerden satın alarak, kermese katkı sağladılar.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@