Okul öncesi öğretmenleri isyanda...

Okul öncesi eğitimin zorunlu olmamasından dolayı mağdur olan öğretmenler isyanda... Sorunun çözümüne ilişkin önerileri de var...

Öğretmenler 16.11.2015, 23:41
Okul öncesi öğretmenleri isyanda...
Okul öncesi eğitim,zorunlu olmamasına ragmen okul öncesi eğitime önem veren velilerin servisle yakın köylere anaokuluna çocuklarını göndermiş olmaları okul öncesi eğitimin öneminin anlaşılmış oldugunu gösteriyor.
Taşımalı eğitimle ,anaokuluna gönderen veliler bulunmakta buda okul öncesi eğitime verilen önemin günden güne arttıgını göstermiş bulunmaktadır.
Okul öncesi eğitimin zorunlu olmamasını, okul öncesi zorunlu olunca,veli yaş grubu küçük taşımalı eğitime izin vermez denilip geçiştirilmesi üzücü bir durum,5.5 ilkokul zorunlu diye taşımalı eğitime karşı çıkmayan veli,okul öncesi eğitimde mi taşımalı eğitime karşı gelcek?
Bu ülkede velilerin istekleri gözönünde bulundurulsaydı, eğitim çok ileri giderdi.Okul öncesi eğitimin yeni eğitim sistemine ne zararı olcakdı ki okul öncesi eğitim zorunlu proje durduldu.
Eğitimin yükünü okul öncesi eğitim hafifletecekti. 197 ülkede okul öncesi sonuncu sırada bulunmaktadır.Her köye bir çok ekonomik olan, pragfabrik sınıf açılabilir,Fiziki alt yapı deniliyordu,8 ay önce dogu-batı eşitlik prohesi için anaokulu için bagış kampanyası yapılacaktı.
Ögrenci az olunca tek bir merkez köye taşımalı eğitim yapılabilir .Köyler arasında çok mesafe yok geneldeBazı köylerde Tasımali eğitimle anasınıfına gidenöğrenciler buşunmaktadır..5.5 yaş bir çocugu? ikokula veli yaşımalı eğitime gönderdiyse,okul öncesi zorunlu olsa yine gönderir.
Masraf olur, veli göndermez mantıgıyla bakmak yanlış olur. 2009 da başlayan okul öncesi zorunlu proje 2014 te tamamlanacaktı ama;2012 de 3.yılında durdu.40 bin mezun var sınava 34 bin kişi girdı.
Yazık umutlarımıza ve emeklerimize.2016 olcak okul öncedi eğitim alanında hala bir gelişme yok. 2012 de bir gecede proje durdularak umutsuzluga sürüklenen okul öncesi öğretmenliği mezunlarını düşünmek gerektigini düşünüyorum.
Yeni eğitim sisteminin gelmesiyle okul öncesi eğitim öğretmenlerinin elinden hem 6 yas hem 5 yaş alınmış olup okul öncesi öğrenci sayısı ve okul öncesi öğretmen alımı azalmaktadır.
Okul öncesi egitimin yeni eğitim sitemine faydası çok olurdu.Yeni eğitim sistemin gelmesiyle birden gereksiz görüp projeyi durdurmaları üzücü bir durum.
Okul öncesi zorunlu Projeye güvenip bu bölümü okuyan okul öncesi öğretmen adayları maduriyetinin giderilmesi için,okul öncesi eğitimin zorunlu olmasını bekliyorlar.

Okul Öncesi Öğretmenleri

Yorumlar (39)
Okul öncesi 5 yıl önce
Okul öncesi eğitim zorunlu olsun verilen sözler tutulsun.
okul öncesi 5 yıl önce
Okul öncesine şubatta 5 bin atama istiyoruz. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.Bu kadar yığılmayı göz ardı etmeyiniz.
Nebahat 5 yıl önce
Her çoçuk okul öncesi eğitim alsın ve ilkokula aynı seviyede başlaması için okul öncesi eğitimin zorunlu olmasını bekliyoruz.
İshan 5 yıl önce
4+4+4 sisteminden sonra mağdur edilen okul öncesi öğretmenliği bölümünün hak ettiği değerinin verilmesi gerektiğini düşünüyorum, okul öncesi eğitiminin önemini anlatmaya kelimeler yetmez lâkin bu karşılığını alamamakta, umarım Şubat atamasında bu mağduriyetimiz giderilir
betül 5 yıl önce
Okul öncesini unuttular maalesef olan çocuklara oldu
Ucretli ogretmen 5 yıl önce
Sesimizi duyup duyurdugunuz icin sizlere tesekkur ederiz. Daha cok okuloncesi denmeli cnku hala zorunlu degil ve ucretli ogretmenlerle dolu anaokullri bunlarda 2 yillik mezunlar ve bilgisayar mezunu kamu yonetimi mezunu ogretmenlik yapiyo. Egitim bu sekilde ne kadar saglikli olabilir. Bizleri edirneden karsa hakkariye cocuklarimiza kavustursunlar. SUBATTA 5 BIN atama yapilsin. Sizlere ve tum haber ekibine tesekkurler tekara tekrar..
Emine 5 yıl önce
Artık yeter biz burdayız ve suskunluğumuzu bozuyoruz. Okulöncesi eğitimi alan çocuğun farkını herkes görüyor. Bize hakettiğimiz değeri verin. Okulöncesi zorunlu olsun bu eğitimi her çocuk almalı.
Derya 5 yıl önce
Okul öncesi eğitimin zorunlu olmsnı engellediği ileri sürülen bahanelerin birçok çözüm yolu vardr. Okul öncesi eğitim görmzdn gelinemez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@