Okul Öncesi Alan Sınavı Konu Dağılımı ve Soru Sayıları

Okul Öncesi Alan Sınavı Konu Dağılımı ve Soru Sayıları

Öğretmenler 11.01.2016, 22:28
Okul Öncesi Alan Sınavı Konu Dağılımı ve Soru Sayıları

Okul Öncesi Alan Sınavı Konu Dağılımı ve Soru Sayıları.

Okul Öncesi Öğretmenliği alan sınavı için belirlenen konu dağılımları ve soru sayıları. Geçen hafta ÖSYM tarafından yapılan açıklamada Okul Öncesi branşına da alan sınavı getirileceği söylenmişti. Bu yılki ÖABT kapsamına alınacak branşlar arasına son yapılan resmi açıklamaya göre okul öncesi branşı da eklenmiş oldu.

Okul Öncesi alan sınavında hangi konuların olacağı, müfredatın nasıl olacağı ise büyük bir merak konusu oldu. Özellikle sosyal medyada, okul öncesi öğretmenleri bu konuda bir belirsizlik olduğunu düşünüyorlar. Okul Öncesi alan sınavı için ÖSYM müfredat belirleme çalışmalarına başladı. İlerleyen süreçte ÖSYM okul öncesi alan sınavı ile ilgili müfredatı açıklayacak ve okul öncesi alan sınavına yönelik örnek soru paylaşımları yapacak. Okul öncesi Öğretmenlerine göre belirlenecek olan müfredat ve müfredata göre soru sayılarının şu şekilde olması bekleniyor.

okulöncesi alan sınavı konuları ve soruları

Bu branş için üniversitede görülen derslerin neredeyse tamamından adaylar sorumlu olacak. çünkü diğer branşlara alan sınavı getirildiğinde üniversitede görülen derslerin tamamı neredeyse kapsam içerisindeydi. Okul öncesi öğretmenleri için de bunlar geçerli. Eğitim dersleri alan konuları denlien son 10 soruluk kısımda olacak. diğer 40 soruluk kısım ise üniversitede görülen derslerden olacak.

Okul öncesi öğretmenliği 2016 öabt sınav konuları, ösym nin açıklaması ile birlikte bu sayfada olacak. Hangi dersten ne kadar soru yöneltileceği ve konu kapsamları 2016 yılı öabt okul öncesi öğretmenliği için ösym açıklamasından sonra bu ekranda olacak.

2016 yılı öabt kapsamında okul öncesi öğretmenliği sınav konuları ile ilgili süreci takip edip siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak:mebpersonel.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@