Okul Müdürü ve Öğretmenlerin Başarısı, Mercedes ile 500 Bin Liralık Projeyle Öğrencilere İş İmkanı

Kamugundemi.com-Muğla’nın Milas ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mercedes Benz Türk A.Ş. arasında imzalanan protokol kapsamında yaklaşık 500 Bin Liralık 'EML'miz Geleceğin Yıldızı' projesiyle öğrenciler ulusal ve uluslararası düzeyde staj ve iş bulma imkânı kazanacaklar.

Eğitim 05.03.2017, 23:11 05.03.2017, 23:31
Okul Müdürü ve Öğretmenlerin Başarısı, Mercedes ile 500 Bin Liralık Projeyle Öğrencilere İş İmkanı

Proje Okul Müdürü Hamit İZDAŞ ve Alan Şefi Fikret Denizli ile MBL Şefi Serdar Ankaralı’nın büyük gayretleri ile yaklaşık üç yıllık bir çalışmanın neticesinde hayata geçirildi.Okul, daha önce Geçen yıl Muğla ilinde  Bakanlığa giden öğrencilerce hazırlanan örnek 8 projenin 6’sını okullarından çıkması ile öne çıkmıştı.

Muğla’nın Milas ilçesinde bulunan Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yaklaşık 500 Bin Liralık 'EML'miz Geleceğin Yıldızı' projesiyle Mercedes Benz Türk A.Ş. arasında imzalanan protokol kapsamında öğrenciler Mercedes – Benz ekipmanları, Eğitim aracı, güncel CBT programlarıyla eğitim alarak uluslararası düzeyde yeterlilik ve sertifikalandırma sağlayacaklardır.Ayrıca öğrenciler mezun olduklarında bu sertifikalandırma ile beraber ulusal ve uluslararası düzeyde staj ve bulma imkânı kazanacaklar. Proje kapsamında öğretmenlerde belirli periyotlarla eğitimden geçirilerek bilgilerini yenilemeleri sağlanacak

Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin teknoloji laboratuvarı yenilendi. Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Milas Mengerler A.Ş. işbirliğiyle hayata geçirilen projenin açılışı törenle yapıldı. Muğla Valisi Amir Çiçek, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı CHP'li Muhammet Tokat, kamu kurum amirleri, okul yöneticileri, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri törene katıldı.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, "Projemiz kapsamında ülkemizde 31 okul bulunmaktadır. Milasımız projeye dahil olan tek ilçedir. Milli Eğitim Bakanlığı ile Mercedes- Benz Türk A.Ş. arasında imzalanan 'EML'miz Geleceğin Yıldızı' projesi kapsamında imzalanan protokol kapsamında Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı yenilenmiş, uygulamalı eğitimi destekleyici donanımla donatılmıştır. Projenin maliyeti yaklaşık 300 bin Euro olup, bu proje ile öğrencilerimiz Mercedes- Benz ekipmanları, eğitim aracı, güncel CBT programlarıyla eğitim alarak uluslararası düzeyde yeterlilik ve sertifika sahibi olacaklardır. Mezun öğrencilerimiz bu sertifikalandırma ile beraber ulusal ve uluslararası düzeyde staj ve iş bulma imkanı kazanacaktır" dedi.

Mercedes – Benz Türk A.Ş. Eğitim Koordinatörü Raşit Uzunoğlu "Proje kapsamında yenilenen Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin teknoloji laboratuvarı, her yıl ortalama 30 öğrencinin tam donanımlı eğitim almasına katkı sunacak. Teknolojik eğitim için özel ekipmanlar ile donatılan okulumuza, üzerinde uygulamalı eğitim gerçekleştirilecek bir kamyon bağışlandı. Mercedes- Benz Laboratuvarları ile eğitimin desteklenmesi ve otomotiv sanayinin servis ve bakım hizmetlerinde ihtiyaç duyduğu kalifiye teknisyenlerin yetiştirilmesi amaçlanıyor" diye konuştu.

Ayrıca okul yöneticileri ve alan öğretmenlerinin Mercedes-Benz Türk A.Ş.'nin ileri teknolojiyle üretilen modelleri, girişimcilik ruhu ve kalite sistemleri konusunda bilgilendirileceğini belirten Uzunoğlu, "Bugüne kadar toplam 25 okulun laboratuvarı yenilendi. 'EML'miz Geleceğin Yıldızı' projesi kapsamında toplam 31 farklı laboratuvar tekrar yapılandırılacak. 'Her işin başı eğitim' prensibini benimseyen Mercedes-Benz Türk, sürdüğü sosyal sorumluluk çalışmaları ile uzun yıllardır Türkiye'nin çağdaş geleceğine katkıda bulunuyor. Hem şirket içinde, hem dışında eğitim ve kişisel gelişimin desteklenmesi, Mercedes-Benz Türk'ün sosyal sorumluluk felsefesinin temelini oluşturuyor" dedi.

Muğla Valisi Amir Çiçek ise, eğitim alanında yapılan yatırımların önemli olduğunu, fakat öğretmen faktörünün her zaman en üstte yer aldığını dile getirerek, "Hayata geçirilen projeyle bugün okulumuzun laboratuvarı yenilendi. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Fakat bazen ekipman yeterli olmuyor. Her şey öğrencimizi yetiştirecek öğretmenlerimizin elinde. Öyle öğretmenlerimiz var ki; okullara gönderilen eğitim materyallerinin paketini açmıyor. Kırılır, bozulur diye korkuyor. Böyle düşüncelerde olmayın. Kırılsın, bozulsun. Ama öğrenci o bilgiden mahrum kalmasın. Öğrencilerimiz bu laboratuvardan ve sağlanan imkanlardan faydalanarak kendilerini geliştirmeli. Gençlerimiz zeki. Onlara gerekli imkanları sağlayarak ülkemizin gücüne güç katmalıyız" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Çiçek ve beraberinde bulunanlar tarafından laboratuvarın açılış kurdelesi kesildi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@