Okul Müdürü takipte!

İstanbul Ataşehir'deki Yeni Çamlıca Mahallesi sakinleri uzun bir süredir uyuşturucu satıcılarıyla mücadele ediyor.

Eğitim 05.12.2016, 09:20
Okul Müdürü takipte!

İstanbul'un Ataşehir ilçesindeki Yeni Çamlıca Mahallesi sakinlerinin başı son 2-3 yıldır uyuşturucu çeteleriyle dertte. Göçün yoğun olduğu mahallede, özellikle gençleri hedef alan ticaretin artık aleni hale gelmesi semtte yaşayanları tedirgin ediyor.

Halk, güvenlik önlemlerinin yetersiz kalması sonrası artık sokaklarda uyuşturucu nöbetlerine başladı.

Aleni hale geldi

Uyuşturucu satıcılarına karşı mahalleli yaklaşık 2 aydır nöbet tutuyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de mahalleye son 1 ay içinde 2 kez hava destekli operasyon düzenledi. Mahalle sakinlerinin yanı sıra polis de uyuşturucu trafiğinin en yoğun olduğu Erdem Bey Sokağı'nın giriş ve çıkışında 2 aydır nöbet tutuyor. Mahalle sakinlerinin iddiasına göre kentsel dönüşümle birlikte son birkaç yıldır mahallenin nüfusu arttı ve bu artışla birlikte mahallede uyuşturucu ticareti yaygınlaştı. Ticaretin açık ve aleni hale geldiğini söyleyen mahalleli, özellikle bölgede bulunan okulların çevresinde uyuşturucu ticaretinin yaygın bir şekilde yapıldığını iddia ediyor.

'İşimin bir parçası oldu'

Mahalle sakinlerinin yanı sıra uyuşturucu ticareti yapanlardan rahatsız olan biri olan Piri Reis Ortaokulu Müdürü Seçkin Emiralioğlu, uyuşturucu satıcılarına okul ve çevresinde göz açtırmıyor. Müdür Emiralioğlu, iki yıldır her gün öğrencilerin geliş ve gidişleri öncesi güvenlik amacıyla okulun çevresini ve mahalleyi gezerek şüpheli gördüğü kişileri okulun çevresinden uzaklaştırıyor. Emiralioğlu, "Kendimce önlem almaya karar verdim. Çünkü bu kişileri okulun çevresinden uzaklaştırmazsak bu kişiler dolaylı ya da doğrudan öğrencilerime de zarar verecekti. Sabah derslerimiz 08.30'da başlıyor ben de saat 07.00'de aracımla mahalleyi birkaç defa dolaşıyorum, daha sonra ise yaya olarak okulun çevresinde geziyorum. Bunu her gün yapıyorum bu da benim işim bir parçası oldu" diyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@