Okul müdürü eğitimi bıraktı siyasete soyundu

Okul müdürü kanunu hiçe sayıp bakın ne paylaştı. Oysa devlet memurunun siyaset yapması yasak...

Eğitim 10.12.2016, 15:38 11.12.2016, 21:22
Okul müdürü eğitimi bıraktı siyasete soyundu

Cavit AKGÜN (DHA) - MUĞLA'da, içki ve sigara satışı yaptığı gerekçesiyle öğrencilerine okulun yakınındaki marketten alışverişi yasaklayan Muğla Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Mehmet Şinasi Çövüt'ün, bu kez de Facebook'taki kişisel sayfasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının yer aldığı, 'Başkanlık sistemine evet diyen, başkanlık sistemine destek veren herkese selam ve hürmet olsun' paylaşımında bulunması dikkat çekti.


Muğla Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Mehmet Şinasi Çövüt, 2013 yılında içki ve sigara satışı yaptığı gerekçesiyle okulun karşısında marketten öğrencilerin alışveriş yapmasını yasakladı. Öğrencilerine yönelik, "İçkili yerlere giderlerse hakkımız haram olsun. Burada Kuran-ı Kerim ve sünneti öğretiyorum. İslam'a göre haramdır" diyen Çövüt, şimdi de başkanlık sistemiyle ilgili Facebook'taki kişisel sayfasından bir yazı paylaşarak gündeme geldi.


Müdür Çövüt'ün paylaşımında, "Başkanlık sistemine evet diyen, başkanlık sistemine destek veren herkese selam ve hürmet olsun' sözleri yer aldı. 'Reis'ten başkası yalan' başlığı altındaki bir diğer paylaşımında ise Çövüt, "Ne hazindir ki; hiçbirimiz mutlu değiliz, bu samimiyetsiz ortamdan, yalan gülücükler, yalandan dava aşkı naralar" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@