Okul Kursunda Sınav Rezaleti

Dershanelerin kapatılmasının ardından okullarda açılmaya çalışılan kurslardan birinde yaşanan olay görenleri şaşırttı. Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, okullarda a&cced

Öğretmenler 03.04.2015, 03:02
Okul Kursunda Sınav Rezaleti

Dershanelerin kapatılmasının ardından okullarda açılmaya çalışılan kurslardan birinde yaşanan olay görenleri şaşırttı.

Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, okullarda açılan ücretsiz kursları ölçmek için yapılan sınavda öğrencilere dağıtılan cevap kâğıdı yapılan işin ne kadar bilinçsiz ve amatörce yapıldığının göstergesiydi.

Optik cevap kağıtta derslerin belirtilmemesi ve soru adedinin 1 ile 20 arasında olması gerekirken, 1 ile 120 arasında olması, kitapçıkta şıkların 4, cevap kâğıdında ise 5 şık olması görenleri hayrete düşürdü. 

Sınavla ilgili açıklamaya yapan bir okul müdürü, değerlendirme sınavının çok acemice hazırlandığını belirtti. Ayrıca Bahçe ilçesinde yapılacak olan sınav için gönderilen denemelerin de fotokopi olduğunu aktardı. Soru kitapçığında A, B, C, D olmak üzere 4 şık varken, cevap kağıdına E şıkkının da eklendiğini dile getiren Müdür, öğrencilerin cevapları işaretlerken çok zorlandığını belirterek, konuyla ilgili de rapor tuttuklarını söyledi. 

Bahçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy ise yaptığı açıklamada deneme sınavının İl Milli Eğitimin Müdürlüğü tarafından yapıldığını belirtti. Optik cevap kağıdındaki yanlışlığın kendilerinden kaynaklanmadığını belirten Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden gelen kitapçıklarla deneme sınavı yaptıklarını söyledi. Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne vekâleten bakan Hasan Uçar, muhatabın kendilerinin değil, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olduğunu belirtti. Uçar, “Bize deneme sınavı nasıl geldi ise biz kitapçıkları da optik cevap kağıtlarını da aynen dağıttık.” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@