Okul kıyafeti satan işletme sahibinden acı gerçekler

İsmail Devrim olayı henüz çok tazeyken yapılan bir yanlışında ortaya çıkmasına neden oldu...

Eğitim 23.09.2018, 20:59 23.09.2018, 21:23
Okul kıyafeti satan işletme sahibinden acı gerçekler

Okul kıyafeti satan bir işletmenin sahibi olduğunu yazan @mRarmagan isimli hesaptan yapılan açıklamada şu gerçeklere yer verildi.

Okul kıyafeti satan işletme sahibiyim. Okul Aile Birliği denilen 3-5 şımarık velinin kıyafet tercihinin maddi durumu iyi olmayan aileler üzerinde yaptığı baskıyı, kıyafetleri satarken çok iyi hissediyorum. Milli Eğitim Bakanı bu şımarıklığa el atmalı.

Bu işletme sahibinin MEB'den nasıl bir adım atmasını beklersiniz? Mesela MEB tüm ilk okul, ortaokul ve lise öğrencilerinin kıyafetlerini merkezi olarak mı belirler? Ne dersiniz?

Lütfen yorumlayın...

H.Ö - Ben mem.personeliyim...okul aile birlikleri yalnızca formalite..inanın kararlardan haberleri bile olmuyor. Okullarda kararlar okul idaresi tarafından okul aile birliği defterlerine yazılıyor bazan tlf. Çağırılıp kısa bir açıklama yapılıyor, ama bir çok okulda bu bile yapılmıyor çünkü seçilen kişiler sormuyorlar.. yani velhasıl okul aile birlikleri yalnızca düzmece.. Ayrıca denetlenen bu defterler tarihine imzasına bakıp sorun yok deniyor tutanaklar yönetmeliğe uygunsa sorun yok demektir...gerçek bu .

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@