Öğretmenlerin sınav ücretlerinin hala ödenmemesine tepki yağıyor! MEB bu sese kulak ver!

MEB yaptığı sınavlarda hala sınav ücretlerinin ödenmemesi tepkilere neden oluyor. Eğitimciler arasında huzursuzluğa da yol açan bu duruma karşı Eğitim İş Çorlu'dan da tepki geldi. Sendika yöneticileri 2-3 Ocak ve 19-20 Mart tarihlerinde yapılan sınavların ücretlerinin ödenmemesi üzerine harekete geçerek konuyu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü'ye aktardılar.

Öğretmenler 21.04.2016, 18:15
Öğretmenlerin sınav ücretlerinin hala ödenmemesine tepki yağıyor! MEB bu sese kulak ver!
MEB yaptığı sınavlarda hala sınav ücretlerinin ödenmemesi tepkilere neden oluyor. Eğitimciler arasında huzursuzluğa da yol açan bu duruma karşı Eğitim İş Çorlu'dan da tepki geldi. Sendika yöneticileri 2-3 Ocak ve 19-20 Mart tarihinlerinde yapılan sınavların ücretlerinin ödenmemesi üzerine harekete geçerek konuyu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü'ye aktardılar.

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

Bugün Eğitim İş Çorlu olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü'yü ziyaret ederek egitim çalışanlarının sıkıntılarını ,yaşanan mağduriyetleri ileterek çözüm bulunmasını istedik. Aday öğretmenlere ve diğer öğretmenlere yapılan yetkili sendikaya üyelik baskılarından, okullardaki mobbing uygulamalarından, hizmetiçi eğitim faaliyetlerinin düzenlendiği saatlerin yarattığı aksaklıklardan, norm kadro güncellemelerinden kaynaklı sorunları ilettik.

Özellikle 2-3 Ocak ve 19-20 Mart tarihinde yapılan sınavların ücretlerinin ödemelerinin aylar geçmesine rağmen illere; hatta aynı ilin ilçelerinde bile farklılık göstermesinin yarattığı sıkıntıları dile getirerek öğretmenlerin emeğinin karşılığını bir an önce alması gerektiğini; mağduriyetlerin giderilmesini talep ettik.

MEB bu sese duyarsız kalmamalıdır!

Bakanlık sınavda görev alan personeline ödemeyi derhal yapmalıdır. Ödemenin gecikmesi eğitimciler arasında da huzursuzluklara neden oluyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@