Öğretmenlerin hizmet sınıfı hangi durumlarda değişir

 MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliğinde yapılmış olan düzenlemede öğretmenlerin hizmet sınıflarının değişikliği aşağıdaki şekillerde olmaktadır.  Öğretmenlik görevin

Öğretmenler 19.05.2015, 21:18
Öğretmenlerin hizmet sınıfı hangi durumlarda değişir

 MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliğinde yapılmış olan düzenlemede öğretmenlerin hizmet sınıflarının değişikliği aşağıdaki şekillerde olmaktadır. 

Öğretmenlik görevini yapamayacaklarını sağlık raporuyla belirtenler, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından rapora uygun bulunmuşsa uygun görülen yerlere atanabilmektedirler. 

Yetersizlik nedeni ile öğretmenlik yapmaya uygun olmayanlar öteki hizmet sınıflarında durumlarına uygun olan kadrolara atanabilmektedirler. 

MEB merkez yada taşra teşkilatında yönetici kadrolarına istekleri üstüne atanmış olan öğretmenler görevlerinde süre şartına bakılmaksızın tekrar öğretmen kadrosuna atanabilirler. 

Eğitim, öğretim hizmetlerinin dışındaki görevlere (MEB yönetici kadroları dahil değildir) istekleri ile atanan öğretmenler görevlerinde minimum 3 sene çalışmadan tekrar öğretmenliğe atanamazlar. 

Yönetmelikte yapılan düzenleme şu şekildedir; 

Öğretmenlik vazifesini sürekli olarak yapamayacaklarını sağlık raporu ile belirten öğretmenler, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından raporu müsait bulunanlar  ve öğretmenlik için yetersiz görülenler tespit edildikten sonra öteki hizmet kadrolarına kendilerine uygun olan kadrolara atanabilirler. 

Merkez ile taşra teşkilatında yöneticilik kadroları haricindeki eğitim hizmetleri sınıfının dışında olan görevlere istek üstüne atanan öğretmenler görevlerinde minimum 3 sene çalışmadan tekrar öğretmen olarak atanamaz. Bu öğretmenlerin atamaları 3 sene sonunda zamana tabi tutulmadan yapılabilir. 

mebmedya.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@