Öğretmenlerin Doğu'ya Dönüşü...

Eğitim-iş Osmaniye İl Başkanı Seyit Ali Demir'in değerlendirmeleri....

Öğretmenler 14.09.2015, 02:53
Öğretmenlerin Doğu'ya Dönüşü...

1993-1995 Yılları arasında onlarca şehit verdiğimiz öğretmenlerimiz yıllar sonra yine aynı olaylar ile karşı karşıya bırakılmaktadır.

Diyarbakır,Bitlis,Tunceli,Mardin,Hakkari,Muş illerinde o yıllarda görevleri başında savunmasız halde iken şehit edildiler. Şuanda Türkiye Cumhuriyetinin ordusunda görev yapan ,Emniyet teşkilatında görev yapan personellerinin kendilerini savunacak donanımları olmasına rağmen Terör her geçen gün artarak can almaya devam ediyor.

Kaldı ki memleketimin savunmasız yürekli Öğretmenleri özerklik ilan edilen ,devletin bütünlüğünü tanımayan o bölgelere mesleklerini yapmak için gidecekler hemde Kurban bayramından hemen sonra!!

Bu büyük tehlikeyi yetkililerin görmemezlikten gelmemesi gerektiğini düşünüyorum ve Bakanlık birimlerinin bölgede çalışmalarını hızlandırarak güvenlik gerekçesi ile köy okullarında görev yapan meslektaşlarımızı merkezde tutmaları Yine güvenlik gerekçesi ile okullarda Eğitim - Öğretime ara vermeleri gerekmektedir.

Tedirgin ve huzursuz olan öğretmenlerimiz bölgeye gitmemek için arayış içerisindedirler. Hiç bir suçu olmayan yüzlerce meslektaşımız bundan 20 yıl önce bu bölgelerde sorgusuzca Terörister tarafından acımasızca Şehit edildiler. Akan kanın durması hepimizin temennisi ama önümüzde kalan 15 günlük sürede Milli Eğitim Bakanlığının Doğu ve Güneydoğu illerinde acil bir listeleme yaparak okullların güvenlik tespitinin yapılması ve personellerin bölgeye gönderilmemesi tek beklentimdir.

Hayatta hiç bir şey insan hayatından değerli değildir.

Yine kaygılarımdan biriside bu meslektaşlarımın mesleklerinden istifa etmeyi düşünmeleri ve o seçeneği yapmalarıdır.

Kısacası dostlar DOĞU'YA DÖNÜŞ 28 Eylül 2015 ten sonra çok zor.

Seyit Ali Demir

Eğitim-iş Osmaniye İl Temsilcilik Başkanı

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@