Öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü Beklentisi

Öğretmenler 24 Kasım Öğretmenler Günü hediyesi olarak 3600 ek gösterge istiyor!

Öğretmenler 09.11.2015, 22:12
Öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü Beklentisi

Her sene 24 Kasım Öğretmenler Günü yaklaştığında öğretmenlerin özlük haklarını işaret eden birçok haber yayılır ve aslında hayata geçirilmeyen her icraat için yapılan bu tarz haberler insanlarda doğal olarak bir algı kirlenmesine sebep olur. Gerçekleştirilmeyen icraatler bir yana bir de “gerçekleştirilmiş” gibi gösterilen bu algının diğer memurlarda ve toplumda öğretmen nezdinde yıpratıcı bir etkisi vardır. Bu durum ülkemizde yaşayan öğretmenleri derinden üzmekte ve öğretmenlik mesleğinin saygınlığının zedelenmesine yol açmaktadır.

Yapılan Milli Eğitim Şûralarında öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik sevindirici birçok “tavsiye karar” çıkmasına rağmen maalesef bu kararların özellikle hayat kalitesini arttırmaya yönelik yansıması olan ekonomik bölümleri hayata geçirilmemekte ve öğretmenlerin ekonomik sorunları göz ardı edilmektedir.

Öğretmenler son dönemde maaşlarında yapılan ufak artıştan, tuttukları yoğun ve yorucu nöbete getirilecek nöbet ücreti uygulaması ve ders içerisinde daha rahat hareket etmesini sağlayan kıyafet serbestliğinden memnuniyet duymakla birlikte yıllardır çözüm getirilemeyen 3600 ek gösterge konusunda 2015 yılı 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü çözüm günü olarak görmek istiyor.

Siz de tıklayın ve imzalayın!

Yorumlar (1)
alim hoca 5 yıl önce
Her yıl iki maaş ikramiye, ek ders herkese net 20 tl,3600 ek gösterge,yıpranma payı ve erken emeklilik ,Maaşlara yüklü bir zam.Buğday ambarındaki aç adam.........
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@