Öğretmenlere \'Akit yazarının seminerine katılın\' talimatı!

Balıkesir\'in Edremit İlçesi\'nde Milli Eğitim Müdürlüğü okullara yazı göndererek, gerici ve tetikçi gazete Yeni Akit\'in yazarlarından Ali Erkan Kavaklı\'nın vereceği seminere öğretmenlerin katılması talimatı verdi.

Öğretmenler 28.12.2015, 21:49
Öğretmenlere \'Akit yazarının seminerine katılın\' talimatı!

Eğitim Sen Genel Sekreteri Sakine Esen Yılmaz, duruma tepki gösterdi.

Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde, Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Altınsuyu imzasıyla okullara gönderilen resmi yazıda, öğretmenlerin gerici gazete Yeni Akit'in yazarı Ali Erkan Kavaklı'nın vereceği seminere katılması talimatı verildi. 

"Eğitimci yazar" sıfatıyla anılan Yeni Akit gazetesi yazarı Ali Erkan Kavaklı'nın 30 Aralık günü Edremit'te öğretmen ve okul yöneticilerine seminer vereceğinin duyurulduğu resmi yazıda, "Öğleden önce dersi olan öğretmenlerin öğleden sonraki seminere, öğleden sonra dersi olan öğretmenlerin öğleden önceki seminere katılmalarının sağlanması" istendi. 

Eğitim Sen Genel Sekreteri Sakine Esen Yılmaz, "Öğretmenlerin böyle bir seminere katılma konusunda herhangi bir zorunluluğu bulunmamasına rağmen, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yazısında katılımcı bilgisini talep etmesi dikkat çekicidir. Okullarda seminer adı altında yapılacak etkinliğin konu başlıkları ve konuşmacının kimliği dikkate alındığında tüm eğitim emekçilerine yönelik bir propaganda faaliyeti olarak tasarlanmıştır. MEB, eğitim emekçilerine yönelik seminerlerde iktidarın siyasi propagandasını yapan gazetelerin köşe yazarlarını kullanarak laik ve bilimsel eğitim anlayışına açıkça meydan okuyan tutumundan vazgeçmelidir" dedi. Kaynak: haber.sol.org.tr

edretmit ilçe mem yazısı

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@