Öğretmenler ve öğrencilerden polise başsağlığı ziyareti

ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'ndeki Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri ve görevli öğretmenler, İstanbul'da geçen hafta meydana gelen bombalı terör saldırısı nedeniyle Silopi Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polislere başsağlığı ziyaretinde bulundu.

Eğitim 17.12.2016, 13:31
Öğretmenler ve öğrencilerden polise başsağlığı ziyareti

Mehmet Selim YALÇIN - ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'ndeki Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri ve görevli öğretmenler, İstanbul'da geçen hafta meydana gelen bombalı terör saldırısı nedeniyle Silopi Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polislere başsağlığı ziyaretinde bulundu. İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Levent Eken'in Polisevi'nde karşıladığı öğrenciler daha sonra zırhlı polis araçlarına binerek, toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdi.


İstanbul Beşiktaş’taki terör saldırısının ardından Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan, Şube Müdürü Mikail Demirtaş, öğretmen ve öğrenciler ile birlikte başsağlığı ziyaretinde bulunmak üzere emniyet mensupları ile Polisevi'nde biraraya geldi. Silopi İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Levent Eken tarafından karşılanan öğretmen ve öğrenciler, polisevi lobisinde ağırlandı. Öğrenciler polislere karanfil vermesinin ardından Silopi Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Cevahir Tatar, Emniyet Müdür Yardımcısı Levent Eken'e Türk Bayrağı hediye ederek, "Sizinle burada buluşmak çok güzel, heyecanlı, çok güzel ve gurur verici bişey. Gerçekten bu ülke çok zorlu aşamalardan geçti, hepimiz biliyoruz. Özellikle Güneydoğulu olmak bambaşka birşey. Her zaman yanımızda oldunuz. Hendekler açıldı, en zor zamanımızı yaşadık. Resmen evlerimizi terk edip kaçtık. Ama siz her zaman arkamızda oldunuz. Hiçbir zaman kaçmadınız. Ülkemizi korudunuz, kolladınız. İnanıyorum ki, inşallah Allah’u teala bu ülkeye her zaman huzur ve refah getirecek. Ülkesi için canını feda edecek bu güzel yiğitleri, bu güzel insanları, hiçbir zaman zor durumda bırakmayacak. Gerçekten sizleri çok seviyoruz. Her zaman yanımızdasınız, okullarımızdasınız. Sağımızda siz solumuzda siz. Kendimizi çok güzel bir şekilde güvende hissediyoruz" dedi.
Silopi Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Selma Oflas da, İstanbul’da şehit olan polislere Allah’tan rahmet dileyerek, "Ailelerine başsağlığı diliyoruz ve onlar için de hepimiz elimizden geleni yapacağız ki kanları yerde kalmayacak inşallah. Allah sizi de başımızdan eksik etmesin. İyiki varsınız, iyiki yanımızdasınız" diye konuştu.


Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Silopi İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Levent Eken ise, "Bu gidişle hocalarımızın desteği ile hizmetler sürdüğü müddetçe biz de bunların en sağlıklı, en güvenli ortamda eğitimin verilmesi için çalışacağız. Arkadaşlarımız gerçekten gecesini gündüzüne katarak bu hizmeti veriyor" diye konuştu.


Öğrencilere yakın ilgi gösterin polis memurları da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren konuşmalar yaptı. Konuşmalar ve yapılan ikramların ardından minik öğrenciler merak etikleri ve sürekli olarak uzaktan gördükleri zırhlı polis araçlarını yakından görme fırsatı buldu. Polislerle birlikte araçlara binen minikler TOMA’dan su sıktı. Emniyetin yeni model aracı Ural’a binen öğrenciler anons yaparak, araç kamerasını içerdeki monitörden joyistik ile kontrol etti. Polis yeleği giyen minikler, polis ablaları ile öz çekim yaptı. Ziyaretin sonunda öğretmen ve öğrenciler, polisler ile birlikte Öğretmenevi önünde toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@