Öğretmenler Neden Önemlidir?

Bugün eğitim sistemimiz, benim öğrenci olduğum yıllardakinden çok daha farklı. Dünya, özellikle son yıllarda eğitim konusunda önemli ve büyük bir değişimden geçiyor. G&u

Öğretmenler 06.04.2015, 17:48
Öğretmenler Neden Önemlidir?

Bugün eğitim sistemimiz, benim öğrenci olduğum yıllardakinden çok daha farklı. Dünya, özellikle son yıllarda eğitim konusunda önemli ve büyük bir değişimden geçiyor.

Günümüzde çocuklar, dijital teknoloji dünyasının içinde büyüyorlar. Artık bilgi herkes için kolayca ulaşılabilir ve ücretsiz. Bu çok güçlü bir şey. Dijital teknoloji bilgiyi toplayabiliyor, saklayabiliyor ve insanlarla yeni yollardan bağlantılar kuruyor.

Dijital teknoloji, öğrenme sürecine muhteşem katkılar sağlayabilir, ama bir insanın yaptıklarını yapamaz.

Eğitimdeki İnsani Dokunuş

Geriye dönüp baktığınızda, en iyi öğretmenlerinizin sizinle bağ kuran öğretmenler olduğunu hatırlarsınız. Çoğu kez size destek verip sırtınızı sıvazlamışlardır, sizi gerçekten tanımışlardır ve sizinle şakalar yapmışlardır. Size cesaret veren, sizi teşvik eden ve kendinize güvenmenizi sağlayan insanlardır. Size, “Bunu yapabileceğini biliyorum. Hadi bakalım” gibi sözler söylerler.

Dünya çok konuda değişti ama bu dünyanın henüz değişmeyen yönlerinden biridir: Öğretmenlik hala dünyanın en önemli mesleği.

Bana göre bir çocuğun bir bilgiyi çok iyi anladıktan sonra onu alıp gerçek dünyada kulanmasını izlemekten daha heyecan verici ve harika bir şey yok.

Bunu sağlayanlar öğretmenlerdir. Öğretmenler motive eder. Öğretmenler, öğrencilerin anlaması için bilgiyi sentezler. Öğretmenler dinler, rehberlik eder ve akıl hocalığı yapar. Öğretmenler önemlidir.

Yalova Termal Fen Lisesi Matematik Öğretmeni Halil Serkan Öz'ü rahmetle anıyoruz.

Yalova Termal Fen Lisesi Matematik Öğretmeni Halil Serkan Öz’ü rahmetle anıyoruz.

Halil Serkan Öz’ün hayatını kaybetmesinin ardından öğrencileri sosyal medyada öğretmenlerinin onlara önerdiği kitap listesini paylaştı. İşte değerli öğretmen Öz’ün okuma listesi:

Öz’ün hayatını kaybetmesi sonrası öğrenciler, sosyal medyada öğretmenlerinin onlara önerdiği kitap listesini paylaştı.

Yazı: George Lucas, Film yapımcısı ve George Lucas Eğitim Vakfı’nın Kurucusu

EĞİTİMPEDİA

Kaynak: http://www.edutopia.org/blog/why-teaching-matters-george-lucas

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@