Öğretmenler 200 Bin Haberle Konuşuldu Ama...

Her yıl 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerin gündeme geldiği konuların başında, atamalar ve öğretmen açığı 6 binden fazla haberle öne çıktı.

Öğretmenler 23.11.2015, 11:55
Öğretmenler 200 Bin Haberle Konuşuldu Ama...

ANKARA (ANKA) - Her yıl 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerin gündeme geldiği konuların başında, atamalar ve öğretmen açığı 6 binden fazla haberle öne çıktı.

Türkiye’de Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul ettiği tarih olan 24 Kasım günü, Atatürk'ün 100. doğum yıldönümü olan 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanırken, Medya Takip Ajansı Interpress tarafından yapılan araştırmada Ocak ayından bu yana öğretmenler hakkında yazılı basında toplam 200 binden fazla haber yapıldığı tespit edildi.

Interpress’in iki bini aşkın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan incelemesine göre, yüz binlerce öğretmenin atama beklediği Türkiye’de, bu konunun yılbaşından bu yana gazete sayfalarına toplam 4 bin 798 haberle yansıdığı belirlendi. Yüz binden fazla öğretmen açığı bulunan Türkiye’de ilk sırayı rehber öğretmen açığı alırken, öğretmen açığı hakkında ise toplam bin 320 haber çıktığı tespit edildi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@