Öğretmen'in burnunu kıran özel kalem müdürü istifa etti

Öğretmen'in burnunu kıran özel kalem müdürü istifa etti

Öğretmenler 02.12.2015, 15:01
Öğretmen'in burnunu kıran özel kalem müdürü istifa etti

İZMİR (DHA) - GAZİEMİR Belediyesi’nin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde düzenlediği etkinlikte öğretmen Barış Düdü’ye kafa atarak burnunu kırılmasına neden olan Gaziemir Belediyesi Başkanı Halil İbrahim Şenol’un Özel Kalem Müdürü Mehmet Tuncer Müdürlük görevinden oldu. Tuncer’i ilk günlerde görevden almayacağını açıklayan Başkan Şenol CHP yöneticileriyle yaptığı görüşmelerden sonra Tuncer’in olaydan sonra verdiği istifa dilekçesini işleme koydu. Tuncer, belediyede artık "memur" olarak çalışacak.

 

 

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Gaziemir’deki bir otelde düzenlenen etkinlikte, salondaki gürültü nedeniyle Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un konuşmalar sıraında sessiz olunması konusundaki uyarısının ardından bazı öğretmenler salonu terkederken çıkan tartışmada Belediye’nin Özel Kalem Müdürü Muhmut Tuncer, Birleşik Kamu-İş Genel Örgütlenme Sekreteri de olan Barış Düdü’ye kafa atıp burnunu kırdı.

Öğretmenler ve CHP İlçe Başkanı Umut Tekin olaya tepki gösterdi. Özel Kalem Müdürü Tuncer’in görevden alınmasını istedi. Başkan Şenol, önce herkesin Tuncer’in kellesini istediğini, görevden almayağını, şikayet üzerine süren adli soruşturmayı beklediğini açıkladı. Tepkilerin büyümesi ve CHP Genel Merkezi’ninde müdahil olmasının ardından Tuncer belediyeki Müdürlük görevinden istifasıyla ilgili dilekçeyi verdi. Ancak, Şenol bu dilekçeyi de onaylamadı. CHP İlçe Başkanı Umut Tekin’in Tuncer’in görevden alınmaması durumumda 1 Aralık salı günü CHP Grubu’nun Meclis toplantısına katılmayacağını açıklamasının ardından Meclis öncesi Başkan Şenol ve Tekin biraraya geldi. Bu görüşmenin ardından Şenol, Tuncer’in istifa dilekçisini işlemi koydu. Tuncer, belediyede memur olarak çalışmaya devam edecek. Olayla ilgili adli soruşturma ise sürüyor.

Öte yandan, Tuncer’in istifasının kabul edilmesi üzerine CHP Grubu 1 Aralık’ta yapılan Meclis toplantısına katıldı. Öğretmenler gününde meydana gelen olay Meclis’te de kısa süreli gerginlik yarattı. AK Partili Meclisi Üyesi Yılmaz Eroğlu 24 Kasım’da yaşanan dayak olayı nedeniyle kimsenin kınanmadığını ifade ederek, "Allah aşkına biriniz de şunu kınayın" dedi. Bunun üzerine Başkan Şenol’in katılmadığı Meclis toplantısını yöneten Başkanvekili Yılmaz Ağırtaş konuyla ilgili gerekenin yapıldığını başkan yardımcısının görevden uzaklaştırıldığını söyledi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@