Öğretmene 4 yıl 8 ay 'sarkıntılık' cezası

SAMSUN'da bir ilköğretim okulunda sınıf öğretmeni olan 52 yaşındaki S.Y., 9 yaşındaki kız öğrencisi H.A.'ya tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklu olarak yargılandığı mahkeme tarafından sarkıntılık su&

Öğretmenler 19.02.2015, 22:30
Öğretmene 4 yıl 8 ay 'sarkıntılık' cezası

SAMSUN'da bir ilköğretim okulunda sınıf öğretmeni olan 52 yaşındaki S.Y., 9 yaşındaki kız öğrencisi H.A.'ya tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklu olarak yargılandığı mahkeme tarafından sarkıntılık suçundan, 4 yıl 8 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Olay Samsun'un İlkadım İlçesi'nde 4 ay önce meydana geldi. İddiaya göre bir ilköğretim okulunda sınıf öğretmeni olan S.Y., çeşitli tarihlerde 7 kez kız öğrencisi H.A.'nın sırasında yanına oturup eliyle bacaklarını okşadı. Kız öğrenci durumu ailesine söylemesi üzerine olay polise bildirildi. Şikayet üzerine polis, öğretmen S.Y.'yi gözaltına aldı. Polisteki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen öğretmen ders sırasında hiçbir öğrencisinin sırasına oturmadığını söyledi. Adliyeye sevk edilen öğretmen çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından cinsel taciz suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde çocuğun basit cinsel istismarı suçundan tutuklu olarak yargılanan öğretmen S.Y. bugün son kez hakim karşısına çıktı. Bir önceki duruşmada mahkeme heyetine tanık olarak ifade veren S.Y.'nin öğrencilerinden G.N.Ç. adlı kız çocuğu öğretmeninin ara sıra H.A.'nın yanına oturduğunu ancak birşey yapıp yapmadığını görmediğini söyledi. H.A. ise öğretmeninden şikayetçi olmadığını söyleyip, "Öğretmenim bacağıma dokundu ancak okşamadı. Derslerde benimle ilgilenmediği için beni taciz etti diye ifadede bulundum. Şikayetçi değilim" diye konuştu.

Mahkeme heyeti S.Y.'yi öğrencisi H.A.'ya karşı sarkıntılık boyutunda fiilde bulunduğu gerekçesiyle 4 yıl 8 ay 7 gün hapis cezasına çarptırdı. Ardından cezaevinde yattığı süre gözönünde bulundurularak tahliyesine karar verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@