Öğretmen ve öğrencilerden İstiklal Marşı için 'İstiklal 1921 İlk Yıldızlar Klibi'

KONYA'da Ereğli İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Bilgiler öğretmeni Ali Savran, İstiklal Marşı'nın kabul yıldönümü için öğrencilerin tek tek mıslarını okuduğu 'İstiklal 1921 İlk Yıldızlar'...

Öğretmenler 12.03.2016, 13:11
Öğretmen ve öğrencilerden İstiklal Marşı için 'İstiklal 1921 İlk Yıldızlar Klibi'
dha - KONYA'da Ereğli İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Bilgiler öğretmeni Ali Savran, İstiklal Marşı'nın kabul yıldönümü için öğrencilerin tek tek mıslarını okuduğu 'İstiklal 1921 İlk Yıldızlar' adı verilen klip hazırladı. Klip öğretmen ve okulların sosyal medya hesaplarından yayınlanacak.

Öğretmen Ali Savran, İstiklal Marşı'nın kabulunün 95'inci yıl dönümü nedeniyle bir proje gerçekleştirdi. Savran, Ereğli'deki ana okul, ilk, orta ve lise olmak üzere 21 okulu tek tek ziyaret edip 35 öğrencinin her birine okul önünde, 41 mısradan oluşan İstiklal Marşı'nın mısralarını tek tek okutup kamera ile görüntüledi. Ardından da bunu müzik eşliğinde klibe çevrip, yıl dönümü olan 12 Mart günü, hem kendisine ait hemde okullara ait sosyal medyadaki hesapların klibi yayınladı. Bu klibi hazırlamadaki amacının ortak değerlere sahip çıkmak olduğunu belirten Savran, şunları söyledi:

"İstiklal 1921 İlk Yıldızlar' adlı çalışmamıza 21 okuldan 35 öğrenci yüreğini katarak katkıda bulundu. Amacımız; ortak değerlerimize sahip çıkmak İstiklal Marşımızda en önemli ortak değerlerimizden birisidir. Ayrıca şehitlerimizi de bu şekilde anıp, onure etmek bizim için bir görevdir. Emeği geçen öğretmen ve öğrenci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yaklaşık 2 ay gibi bir sürede çalışmamızı tamamladık."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@