Öğretmen ve müdür yardımcısı darp edildi

Gün geçmiyor ki öğretmene saldırı olmasın... Malesef bir yenisi daha...

Öğretmenler 21.12.2015, 22:29
Öğretmen ve müdür yardımcısı darp edildi

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Suat Özdemir'in 18 Aralık'ta bir öğrenci velisi tarafından darp edilmesini protesto etmek amacıyla okul binası önünde bir araya gelen Eğitim Bir Sen, Türk Eğitim Sen ve Eğitim Sen'e üyeleri, burada açıklama yaptı.

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İbrahim Bahşi, Özdemir'in öğrenci velisi tarafından saldırıya uğradığını ve darp edildiğini ifade ederek, saldırıyı kınadıklarını söyledi.

Bu olayın öğretmenlerin saldırılara karşı sahipsiz bırakılmasının doğal bir sonucu olduğunu savunan Bahşi, sorumluların cezalandırılmasını ve gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

Öğrencilerini eğitmekten başka amacı olmayan öğretmenlerin bu tarz saldırılara uğramalarını nefretle kınadıklarını kaydeden Bahşi, "Öğretmenimize Allah'tan acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin her gün bir köşesinden gelen bu tür haberlerden dolayı da derin kaygı duyuyoruz" diye konuştu.

"Öğretmene uzanan eller kırılsın ve öğretmene karışma geleceği karartma" gibi sloganlar atan öğretmenler, açıklamanın ardından sessizce dağıldı.

Saldırıya uğrayarak darp edildiği iddia edilen müdür yardımcısı Özdemir'in ise olayla ilgili darp raporu aldığı ve şikayetçi olduğu öğrenildi.

Kaynak: Memuruz.net

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@