Öğretmen Atamaları İçin Başvuru Tarihi Ve Kontenjanlar Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı 37 bin öğretmen ataması için kontenjanları açıkladı. Atama başvuruları 4

Öğretmenler 01.09.2015, 15:48
Öğretmen Atamaları İçin Başvuru Tarihi Ve Kontenjanlar Açıklandı

ANKARA (ANKA)- Milli Eğitim Bakanlığı 37 bin öğretmen ataması için kontenjanları açıkladı. Atama başvuruları 4-10 Eylül arası yapılacak ve atamalar 15 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama ve millî sporcuların ataması kapsamında yapılacak. Atama yapılacak alanlar ile başvuruya esas olacak taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda 37 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere, 4-10 Eylül tarihleri arasında başvuru alınacak.

Öğretmenler, Elektronik Başvuru Formuna yansıtılacak olan eğitim kurumları arasından en fazla 40 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Atamalar 15 Eylül’de yapılacak.

-EN ÇOK KONTENJANI OLAN ALANLAR-

Milli Eğitim Bakanlığı’nın atama yapılacak alanlar ile başvuruya esas olacak taban puan ve kontenjan listesine göre en çok atama yapılacak alanlar:

Sınıf öğretmenliği 4 bin 187, İngilizce 3 bin 946, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 bin 819, İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2 bin 574, Okul Öncesi Öğretmenliği 2 bin 090, Türkçe bin 974, Özel Eğitim bin 593, Fen Bilimleri bin 535, Rehberlik bin 440, Matematik bin 334, Beden Eğitimi bin 305, Biyoloji bin 098, Türk Dili ve Edebiyatı bin 087. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@