Öğrencisine tekme attığı iddia edilen öğretmene soruşturma

Eğitim-İş Sendikası Şube Başkanı olan Metin K. öğretmenlik görevini yaptığı okulda 3'üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki M.E.'ye tekme attığı iddiası ile hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Eğitim 01.12.2016, 13:59
Öğrencisine tekme attığı iddia edilen öğretmene soruşturma
Zonguldak'ta Eğitim-İş Sendikası Şube Başkanı olan Metin K. öğretmenlik görevini yaptığı okulda 3'üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki M.E.'ye tekme attığı iddiası ile hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Olay, geçen Pazartesi günü Mimar Sinan İlkokulu'nda meydana geldi. Sosyal Bilgiler dersinde öğretmen Metin K., iddiaya göre arkadaşıyla kavgasını ayırırken M.E.'in sağ ayak bileğine tekme attı. M.E., evde ayağında ağrı olduğunu söyleyerek durumu anlatması üzerine, annesi tarafından Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Çocuğun çekilen röntgeninde sağ ayağında 'doku zedelenmesi' saptandı. Ayağı alçıya alınan M.E., annesiyle Çocuk Şube Müdürlüğü'ne giderek öğretmenden şikayetçi oldu.

Okuldan polis eşliğinde karakola götürülen ve ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen öğretmen Metin K., 'Kasten yaralama' suçlamasıyla çıkarıldığı nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Anne Songül Oruçoğlu, öğretmenden şikayetçi olduklarını söyleyerek, "Oğlum, sosyal bilgiler öğretmeninin arkadaşıyla konuştuğu için ayağına tekme attığını söyledi. Öğretmenin cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

SUÇLANAN ÖĞRETMEN: ÇOCUK HİPERAKTİF
Aynı zamanda Eğitim-İş Sendikası Şube Başkanı olan Metin K. ise suçlamayı kabul etmedi. Metin K., "Bu çocuğumuz hiperaktif birisi. Olay günü okul bahçesinde, koridorda ve sınıfta arkadaşlarıyla kavgaya karışmış. Sağ ayağından darbe almış. Benim dersimde de bu öğrenci sınıf arkadaşıyla kitap yüzünden kavgaya tutuştu. Ayırayım derken dizim, diz kapağına geldi. Çocuk ağlasa ağlardı. Diğer öğrenciler de şahit. Zil çaldı, çocuk koşarak evine gitti. Salı günü polisler okula geldi ve ifade vermeye karakola gittim. İfade verdim, aynı günde mahkemeye çıkarıldım. Mahkemede de aynı şeyleri söyledim. Mahkeme, adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Komplo var" diye konuştu.
Olayla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da idari soruşturma başlatıldı.

DHA
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@