Son Dakika

Öğrencilerin Yol Çilesi

DOĞU Anadolu Bölgesi'nde kış mevsimiyle birlikte özellikle öğrencilerin çilesi de başladı.

Öğretmenler 02.12.2015, 13:27
Öğrencilerin Yol Çilesi

(Hakkari), (DHA)- DOĞU Anadolu Bölgesi'nde kış mevsimiyle birlikte özellikle öğrencilerin çilesi de başladı. Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Ünlüce Köyü'nde taşımalı sistemle okula giden öğrenciler, araçları çamura saplanınca dakikalarca araçlarını çamurdan kurtarmak için çalıştı.

Yüksekova'a bağlı Ünlüce Köyü'ndeki 350 öğrencinin hergün 3 kilometrelik okul yolu adeta çileye dönüşüyor. Taşımalı sistemle Suüstü Köyü'ndeki okula giden öğrencileri taşıyan minibüsler, kar yağışı ile birlikte çamur olan yollarda kalınca iş öğrencilere kalıyor. Hergün okula giderken çamura batan minibüsü inerek çıkarmaya çalışan çocuklardan 7. sınıf öğrencisi Yunus Örnek, "Okula geç kalıyoruz. Elimiz ayağımız çamur içinde kalıyor. Öğretmenlerimiz bize bundan dolayı kızıyor. Çamur olan bu yolumuzun bir an önce yapılmasını istiyoruz" dedi.

YAYLA YOLU BİZİM YOLUMUZDAN DAHA İYİDİR

Çocuklarının karşılaştığı sıkıntının kendilerini üzdüğünü anlatan veli Ayhan Kaya, "Yolumuz yayla yolundan daha kötü. Çocuklarımız köyden ana yola çıkana kadar büyük sıkıntı çekiyor. Yolda kar ve çamura saplanan araçlarını inerek itiyorlar. Zaman zaman yardım için biz köyden gidiyoruz. Kış boyunca kar ve çamur çocuklarımızı perişan ediyor. Yetkililerden yolumuzun yapılması için yardım istiyoruz" dedi.

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@