Öğrencilere Tablet Bilgisayar Seçim Öncesi Dağıtılıyor

ANKARA (ANKA)- CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, tablet bilgisayarların dağıtım zamanlamasının seçimlere göre ayarlandığını,  seçimde oy toplama amacına dönüştürüldüğünü iddia etti. Şeker, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun

Öğretmenler 07.05.2015, 16:16
Öğrencilere Tablet Bilgisayar Seçim Öncesi Dağıtılıyor

ANKARA (ANKA)- CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, tablet bilgisayarların dağıtım zamanlamasının seçimlere göre ayarlandığını,  seçimde oy toplama amacına dönüştürüldüğünü iddia etti.

Şeker, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, FATİH Projesi kapsamında dağıtılan tablet bilgisayarların seçimlere bir ay kala Mayıs ayında dağıtıldığını, seçimde oy toplama amacına dönüştürüldüğünü öne sürerek şöyle dedi:

“FATİH Projesi kapsamında öğrencilere ve öğretmenlere verilecek bilgisayarların dağıtım zamanlaması neye göre belirlenmektedir?

Tablet bilgisayarların 2014 yılında Mart yerel seçimlerinin bir ay öncesinde Şubat ayında, 2015 yılında ise Haziran genel seçimlerinin bir ay öncesinde yani Mayıs ayında dağıtılması tesadüf müdür?

FATİH Projesi kapsamında öğrencilere ve öğretmenlere tablet bilgisayar verilmesinin amacı BT destekli öğretimin gerçekleştirilmesi midir, yoksa seçimlerde iktidar partisine oy toplamak mıdır?

Tablet bilgisayar dağıtımının, gerçek amacına yani BT destekli öğretimin gerçekleştirilmesi amacına hizmet edebilmesi için, her yıl eğitim-öğretim döneminin başında yapılması gerekmez mi? Bunun için planlanan/yürütülen bir çalışma var mıdır?

Tablet bilgisayarların dağıtım zamanlamasının seçimlere göre ayarlanmasını siyasi etikle bağdaştırıyor musunuz?” (ANKA)

(MG/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@