Öğrencilere özel ücretsiz kurs

MANİSA'da toplam 363 okulda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ücretsiz yetiştirme ve destekleme kursları açılacak.

Öğretmenler 28.08.2015, 01:35
Öğrencilere özel ücretsiz kurs

MANİSA'da toplam 363 okulda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ücretsiz yetiştirme ve destekleme kursları açılacak. Mezun öğrencilere halk eğitim destekli, okula devam eden öğrencilere ise kendi okullarında verilecek kurslar Eylül ayının son haftasında başlayacak.

 Dershanelere alternatif olarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen yetiştirme ve destekleme kursları, Manisa merkez ilçeler ile Yunusemre İlçesi'nde 30 okulda, Şehzadeler İlçesi'nde 22 okulda olmak üzere toplamda 363 okulda açılacak. Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde açılacak kurslar Eylül ayının son haftasında başlayacak.

 Kurs planlamalarının yapılarak, Bakanlığa gönderildiğini belirten Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, "Mezun olup da herhangibir üniversiteye yerleşmemiş öğrencilerimize halk eğitim desteği ile Manisa'da uygun okullarda, okula devam eden öğrencilerimize ise kendi okullarında veya uygun okullarda kurs vereceğiz. Kurslar sadece Manisa'ya özel değil. Türkiye genelinde uygulanan bir proje fakat Manisa'nın 17 ilçesinin tamamında yetiştirme ve destekleme kursları açılacak" dedi. 

 Kursların hafta içi ve hafta sonu olmak üzere düzenleneceğini kaydeden Dernekbaş, "Öğrencilerimiz istediği öğretmenden kurs alacak. Kurslar ücretsiz. Öğretmenlerin ücretlerini ise Bakanlık verecek. Öğrencilerin e-okul kurs modülü üzerinden kayıt edilecek. Hiçbir öğrenci kafasına göre hareket edemeyecek. Kurslar okul bazında verilecek. Öğrenci kayıt olduğu kursa girmediği takdirde kaydı silinecek. Bizler öğretmenin kaç saat, hangi sınıfa, ayda ne kadar derse girdiğini sistem üzerinden göreceğimiz gibi Bakanlık da aynı şekilde denetimini yapacak" diye konuştu.

DHA

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@